Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

MSI demonstrē ļoti lētu un ar standarta funkcijām apveltītu mātesplati, kas ir tieši tas, kas vajadzīgs, lētas, uz Core 2 Duo procesora bāzētas, sistēmas izveidei. Intel Core procesoru cenas ir tik zemas, ka pat tie, kas aprobežojas ar budžeta klases datoriem, nevar neapsvērt domu par „svaigāka” procesora iegādi. Lai arī mātesplates ar Core 2 Duo procesoru atbalstu ir visai dārgas, lietas virzās uz pareizo virzienu un tirgū var atrast ne mazums mātesplašu par ļoti zemu cenu un pietiekošu funkcionalitāti.

Viens no ekonomiski izdevīgākajiem risinājumiem ir veidot mātesplates uz i945GC čipseta bāzes, kas oficiāli atbalsta DDR2-667 atmiņu un procesorus ar 800 Mhz maģistrāli, taču mātesplašu ražotāji, veicot attiecīgās izmaiņas, var piedāvāt pat jaunāko Intel procesoru ar 1333 Mhz maģistrāli atbalstu. Tā kā i945GC ir iedzimts IDE standarta atbalsts, atkrīt arī uzcenojums par atsevišķu IDE kontrolieri.MSI pavisam nesen sākusi Micro ATX izmēra mātesplates 945GCM5 V2 pārdošanu. Tai ir divi DIMM sloti, kuri atbalsta divkanālu DDR2-667 atmiņu, viens PCI Express x16, viens PCI Express x1 un divi PCI sloti, četri SATA2, viens PATA ports un iebūvēta videokarte. Ir saglabāts arī PS/2 un paralēlais ports.

Kompānija apgalvo, ka tā spēj darboties arī ar jaunākajiem E6x50 procesoriem ar 1333 Mhz maģistrāli. Pietam, netiek izslēgts, ka šī mātesplate atbalstīs arī 45 nm procesorus, taču uz tādas mātesplates diez vai tiks darbināts tik jaudīgs procesors Lai vai kā, galvenais MSI 945GCM5 V2 mātesplates trumpis ir tās zemā cena – Krievijā tās cena ir ap 60$.

Ziņas avots: Oficiālā mājas lapa

Izsaki savu viedokli