Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms aptuveni 25 gadiem Mazda sniedza universālu atbildi tiem cilvēkiem, kas vēlējās iegādāties dinamisku, praktisku, izskatīgu un ikdienā viegli lietojamu kabrioletu. Saprotams, ka šis auto ir Mazda MX-5, kas pagājušajā nedēļā saņēma jau ceturtās paaudzes modeli.

Kaut arī Mazda MX-5 auto ir zināms jau aptuveni 25 gadus, tieši jaunākais modelis nes vislielākās izmaiņas dizainā. Iepriekš apaļās un draudzīgās formas tagad aizstāj krietni “asāki” akcenti un agresīvākas līnijas.

mx5-live-reveal-2-38

Mazda gan norāda, ka jaunais MX-5 ir atgriezies pie tiem mērķiem, ko centās sasniegt pirmās paaudzes modelis. Citiem vārdiem sakot, ja salīdzina ar iepriekšējās paaudzes modeli, jaunais MX-5 ir par aptuveni 100 kilogramiem vieglāks, 10 centimetriem īsāks un 2 centimetriem zemāks.

mx5-live-reveal-2-18

Auto vēl joprojām var lepoties ar auduma jumtu (kurš arī ir kļuvis vieglāks), taču iespaidīgo svara samazinājumu nodrošina Mazda pieturēšanās pie SkyActive dizaina un īpašā alumīnija “diēta”. Tagad no alumīnija ir veidoti gan motora un bagāžas nodalījuma pārsegi, gan priekšējie spārni.

mx5-live-reveal-2-34

Attiecībā uz citām auto specifikācijas detaļām Mazda pārstāvji ir visai nerunīgi, norādot, ka dzinēja funkcijas veiks SkyActive sērijas izstrādājumi. Domājams, ka tas nozīmē, ka spēkrata pircēji varēs izvēlēties starp 1,5 un 2,0 litru tiešās iesmidzināšanas agregātiem, kas nodrošina attiecīgi 140 un 180 zirgspēku jaudu.

mx5-live-reveal-2-69

Mazda MX-5 darbības princips, protams, nav mainījies. Motors atradīsies auto priekšpusē un piedzīs aizmugurējos riteņus, savukārt pārnesumkārba tiks novietota aizmugurē, nodrošinot izcilu 50:50 svara sadalījumu.

Pārdošanā jaunā Mazda MX-5 varētu nonākt nākamā gada jūlijā.

Jāatzīmē, ka Mazda MX-5 jau 2000. gadā ieguva leģendas statusu, tajā laikā kļūstot par pasaulē visvairāk eksemplāros pārdoto divvietīgo sporta mašīnu. Realizēto vienību skaits turpināja augt, 2011. gada sākumā sasniedzot 900 tūkstošus. Kompānija, protams, iesniedza pieteikuma rekorda labošanai.

mx5-live-reveal-2-30

Saistītās tēmas: mazda

Izsaki savu viedokli