Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ja dodaties kādā sevis izvēlētā maršrutā, nepārtraukta navigācijas sniegtās informācijas pārbaude var būt traucējoša vai pat radīt bīstamas situācijas. Tagad gan izstrādātas īpašas kurpes, lai to lietotājs zinātu pareizo virzienu, nenovēršot acis no ceļa un satiksmes.

Ducere Technologies izstrādājuši Lechal viedās kurpes un zoles. Tās apgādātas ar motoriem, kas nodrošina vibrāciju, šādi sniedzot informāciju par veicamajām izmaiņām distancē. Ja jāpagriežas pa labi, lietotājs sajutīs vibrāciju labajā kurpē, ja pa kreisi, tad kreisajā. Tāpat izstrādājums ziņos, ja tālrunis atrodas pārāk lielā attālumā, piemēram, ir atstāts mājās.

red-shoe-side

Informāciju par veicamo distanci, izmantojot Bluetooth savienojumu, kurpes saņems no viedtālruņu, kas apgādāts ar atbilstošu aplikāciju. Enerģijas rezerves šajos izstrādājumos nodrošina aizmugurē novietots akumulators. Viedās kurpes jau tagad iespējams pasūtīt un to cena sākas no 135 ASV dolāriem.

Interesanti, ka sākumā šīs kurpes tika izstrādātas, lai uzlabotu pārviešanās iespējas cilvēkiem ar redzes traucējumiem, taču tad izstrādātājs apjauta, ka tām ir daudz lielāks potenciāls. Tāpat izstrādājumu autors ir paredzējis produkta attīstības iespējas, nodrošinot plašākas iespējas, piemēram, tūristiem ziņot par apskates objektiem vai iespēju atzīmēt atrašanās vietu ar īpašu kājas piesitienu.

lechalshoes-1

Saistītās tēmas: interesanti

Izsaki savu viedokli