Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Latvijas jaunie IT talanti guvuši izcilus panākumus Baltijas 19. informātikas olimpiādē – pirmo reizi vēsturē visi seši Latvijas dalībnieki ir izcīnījuši godalgas, to skaitā – zelta medaļu. Jūlijā Latvijas labākie jaunie programmētāji dosies uz Vispasaules olimpiādi, kas šogad norisināsies Brisbenā (Austrālija).

Baltijas 19.informātikas olimpiāde pulcēja 54 dalībniekus no deviņām Baltijas jūras valstīm: Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas. Olimpiāde norisinājās Vācijas pilsētā Rostokā, Rostokas Universitātē.

Latviju Baltijas informātikas olimpiādē pārstāvēja seši dalībnieki, un pirmo reizi visi dalībnieki ir izcīnījuši medaļas. Zelta medaļu izcīnīja Aleksejs Zajakins (Rīgas 89. Vidusskolas 10.klase), kurš sacensības beidza ar ceturto rezultātu absolūtā vērtējumā (500 punkti no 600 iespējamiem). Sudraba medaļas ieguva Nikita Larka (Rīgas 88. Vidusskolas 12.klase) un Ojārs Vilmārs Ratnieks (Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.klase). Bronzas medaļas izcīnīja Aleksejs Popovs (Rīgas 10.  vidusskolas 9.klase), Mihails Smoļins (Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11.klase) un Pēteris Pakalns (Cēsu Valsts ģimnāzijas 10.klase). Kopumā tika pasniegtas 6 zelta, 7 sudraba un 14 bronzas medaļas.

IT_Olimpiade_medalas

“Šis ir lielisks sasniegums visai nozarei, kas parāda – mums ir IKT jomā talantīgi un spējīgi jaunieši. IKT ir viena no perspektīvākajām jomām, kur pieprasījums pēc speciālistiem tikai pieaug. Lai veicinātu jauno talantu izaugsmi, jauniešu kompetences inženierzinātnēs, tehnoloģijās un stimulētu eksportspējīgu produktu un risinājumu izstrādi ar augstu pievienoto vērtību, pamatus nepieciešams likt jau skolas gados. Latvijas izglītības sistēmai ir jābūt spējīgai sniegt pietiekamu zināšanu bāzi, kas iekļauj gan atbilstošu matemātikas stundu skaitu, gan datorikas apgūšanu,” uzsver Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente.

Baltijas informātikas olimpiāde ir algoritmu programmēšanas sacensības, kuru formāts ir līdzīgs Vispasaules informātikas olimpiādes (IOI) formātam. Katrā no divām sacensību dienām dalībniekiem piecu stundu laikā vajadzēja uzrakstīt trīs uzdevumu risinājumu datorprogrammas kādā no programmēšanas valodām Pascal, C vai C++. Pirmā Baltijas informātikas olimpiāde notika Tartu 1995.gadā un Latvijas izlase ir piedalījusies visās notikušajās olimpiādēs.

Latvijas jauno IT talantu dalību Baltijas informātikas olimpiādē un Vispasaules informātikas olimpiādē atbalsta Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un nozares uzņēmumi: “ABC Software”, “Exigen Services Latvia”, “Inbox”, “Lattelecom Technologies”. Latvijas komandas dalības koordinatori: viens no Latvijas informātikas olimpiādes organizētājiem – LU Matemātikas un informātikas institūts (LU MII). Latvijas komandas vadītāji: LU MII pētnieki Mārtiņš un Rihards Opmaņi.

Domājot par e-prasmju attīstību visās nozarēs, 2012. gada jūnijā LIKTA un tās partneri spēra nozīmīgu soli vienotai IKT attīstībai valstī un parakstīja IKT nozares prioritāšu hartu. Tā iezīmē sešus prioritāros virzienus, kuros nepieciešams strādāt turpmākos 5 gadus: informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā izglītoti un ar e-vides infrastruktūru aprīkoti iedzīvotāji, moderna e-pārvalde, uz informācijas un komunikācijas tehnoloģijām balstīta konkurētspējīga uzņēmējdarbības vide, aktīva labklājība un ērti pieejams kultūras mantojums. LIKTA hartu jau parakstījušas un atbalstu tai izteikušas ap 20 NVO un darba devēju organizācijas, vadošās augstskolas, nozares uzņēmumi un valsts iestādes.

Vairāk informācijas par Baltijas informātikas olimpiādi var atrast vietnē http://boi2013.informatik-olympiade.de/

Latvijas_IT_komanda

Izsaki savu viedokli