Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Elektronikas portāls BOOT.Lv turpina informēt lasītājus par aktualitātēm mūsu pašu valstī. Nesen jau rakstījām par to, ka daudzsološās GPS sekošanas sistēmas KurTuEsi.lv dizains ir aizdomīgi līdzīgs kādam citam ārzemju portālam. Šodien tika atklāts līdzīgs gadījums, tikai šoreiz cietējs ir pats BOOT.Lv. Pirms nepilna gada internetā noplūda portāla BOOT.Lv jaunās versijas agrīns uzmetums, kurš radīja atbalsis arī vietējos blogos. Vēlāk tika izlemts atteikties no šīs versijas, tomēr tās attēli turpināja klejot internetā.

Šodien mūsu ausis sasniedza ziņas par kādu jaunu, amatieru veidotu un uzturētu interneta vietni, kas orientēta uz datortehnikas entuziastu auditoriju. Atverot šo vietni mēs bijām sevišķi pārsteigti, jo tās dizains bija brutāli nokopēts no augstāk minētās BOOT.Lv versijas.


BOOT.Lv nepublicētā versijaLīdzinieks

Iesakām tuvāk aplūkot un salīdzināt tādus vietnes elementus kā augšpuses pogas, rāmjus, redaktora attēlu un pat sadaļu nosaukumus. Skaidri redzams, ka autoriem bija trūcis jebkāds radošais talants un spējas, tāpēc viņi lielāko daļu no vietnes elementiem izgrieza no ekrānšāviņa, kas klejoja internetā. Visnotaļ skumjš gadījums patiesībā.

Turpinot par citu darba kopēšanu. Šie plaģiātisma lielmeistari pat saukli nav spējuši izveidot bez BOOT.Lv un tā radniecīgo portālu palīdzības. Šī portāla sauklis ir “tagad par 98% interesantāks“, kas aizdomīgi atgādina mūsu radniecīgā portāla Diablo.lv saukli “98% interesants. 2% garlaicīgs.“

Atverot kādu rakstu šajā portālā, jūs sajutīsieties ļoti mājīgi, jo satura izvietojums un atsevišķi fonti ir ārkārtīgi līdzīgi BOOT.Lv.

Šobrīd BOOT.Lv redakcijas cenšas sazināties ar šī projekta veidotājiem, lai pārrunātu turpmāko rīcību. Tā kā mēs nevēlamies šo projektu nekādā veidā atbalstīt un reklamēt, tad tā nosaukums un adrese ir dzēsta no attēliem un jebkāda to pieminēšana komentāros novedīs pie komentāra dzēšanas.

Bet ar to viss nebeidzas, jo ir vēl kāds portāls, kas ļoti spēcīgi “iedvesmojies“ no BOOT.Lv. Jāatzīst, ka vizuālā ziņā šis otrs gadījums nav tik līdzīgs, jo kopēti ir tikai daži elementi, toties lapas pirmkods ir neiedomājami līdzīgs. Īpaši interesanti šķita pirmkodā atrast klašu apzīmējumus, kurus lietot tikai mūsu dizaineris, piemēram, “sodport”, kas nozīmē “šodien portālā”.

Zināmā mērā ir prieks, ka BOOT.Lv daudziem jaunajiem censoņiem ir milzīgs iedvesmas avots, un nekādas sankcijas veikt neplāno. BOOT.Lv aicina turpmāk vairs tik acīmredzami “neiedvesmoties” no mūsu dizaina.

Papildināts:

Vakar ar mums sazinājās konfliktā iesaistītā portāla īpašnieks, kurš atvainojās par radušos situāciju, un informēja, ka viņu nolīgtais dizaineris esot atzinies, ka par iedvesmas avotu lapas dizainam ir izmantojis mūsu konceptu. Abas puses izrunāja šo starpgadījumu, un nonāca pie kompromisa.

Tika panākta vienošanās, ka portāls, kura dizains tik ļoti līdzinājās mūsu dizaina konceptam, tuvākajā laikā izstrādās jaunu dizainu, bet BOOT.Lv deva atļauju izmantot esošo dizainu līdz brīdim, kad tiks pabeigts portāla jaunais veidols.

BOOT.Lv redakcija novēl jaunajiem censoņiem panākumus, un veiksmi turpmākajā darbā!

Izsaki savu viedokli