Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ar teicamiem rezultātiem Latvijas jaunajiem informātiķiem noslēgusies 21. pasaules informātikas olimpiāde (IOI2009), kas no 8. līdz 15. augustam notika Bulgārijas otrajā lielākajā pilsētā Plovdivā. Olimpiādē piedalījās 301 skolēns no 83 valstīm. Kopumā tika piešķirtas 149 medaļas (26 zelta, 50 sudraba un 76 bronzas), un četras no tām izcīnīja Latvijas valstsvienības dalībnieki. Sudraba medaļa – Eduardam Kaļiņičenko, bet bronzas – Mārtiņam Frolovam, Oļegam Ošmjanam un Normundam Vilciņam. Iepriekšējā reize, kad visi Latvijas dalībnieki brauca mājup ar medaļām, bija 2004. gadā.

Katrā no divām sacensību dienām dalībniekiem risināšanai tika piedāvāti četri programmēšanas uzdevumi. Risināšanas laiks katru dienu – piecas stundas, maksimālais punktu skaits par katru uzdevumu – 100 punktu.

Vislabāko rezultātu – 743 punkti no 800 iespējamiem – ieguva Genādijs Korotkēvičs no Baltkrievijas.

Latvijas izlasei neoficiālajā komandu vērtējumā šogad izdevās apsteigt gan Lietuvas (sudraba un bronzas medaļa), gan Igaunijas (sudraba medaļa) izlasi.

Šāgada olimpiāde noritēja jubilejas zīmē – tieši pirms 20 gadiem Bulgārijā aizsākās informātikas olimpiāžu kustība un 1989.gadā notika pirmā pasaules olimpiāde. Uz jubilejai veltītajiem pasākumiem bija uzaicināti arī pirmās olimpiādes zelta medaļu ieguvēji, kā arī tika apbalvoti tie valstsvienību vadītāji, kas visus 20 gadus katru gadu ir piedalījušies olimpiādēs. Par rīkotājvalsts ārkārtīgi nopietno attieksmi pret šo notikumu liecina arī tas, ka pirmoreiz pasaules olimpiāžu vēsturē sacensības atklāja rīkotājvalsts prezidents Georgijs Parvanovs. Ārpus sacensību programmas dalībniekiem bija iespēja aplūkot Plovdivas vecpilsētu, iepazīties ar tās arhitektūru, aplūkot seno romiešu brīvdabas amfiteātri (tur notika arī uzvarētāju apbalvošana), relaksēties mūsdienīgākās aktivitātēs – kartinga trasē, boulinga zālē, kā arī katram pašam noskaidrot, kas piemērotāks peldēšanai – baseins vai Melnā jūra.

Valstsvienību IOI2009 vadīja LU Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis un LU Datorikas fakultātes maģistrants Artūrs Verza.

Izmantotie resursi:
TVNET.lv

Izsaki savu viedokli