Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nedēļas nogalē Latvijas jaunie autosportisti sasnieguši panākumus starptautiskajās sacensībās. Reinis Nitišs izcīnīja ceturto vietu Eiropas rallijkrosa čempionāta otrajā posmā Portugālē, savukārt Konstantīns Calko uzvarēja abos braucienos Radical Masters Euroseries sacīkstē Francijā.

Montalegres rallijkrosa trasē Portugālē Reinis Nitišs Super 1600 klasē guva ceturto vietu, kas ir labākais Nitiša un arī visa Latvijas rallijkrosa augstākais sasniegums šajā sporta veidā. Sestdienas kvalifikācijas braucienos Nitišs guva otro un ceturto vietu, bet svētdien atlikušajos divos kvalifikācijas braucienos guva uzvaras. Ar šiem rezultātiem 17 gadus vecais jēkabpilietis kvalifikāciju noslēdza līderpozīcijā.

Reinis Nitiss NEZ Momarken 2012

Pusfinālā, startējot no pirmās starta vietas, Reinis guva otro vietu pēc kontakta ar sezonas pirmā posma uzvarētāju dāni Ulriku Linnemanu, kurš brauciena laikā ietriecās Nitiša mašīnas aizmugurē. Ar otro vietu pietika, lai latvietis iekļūtu fināla sešu dalībnieku pulkā.

Finālā Nitišs guva ceturto vietu, piekāpjoties vienīgi zviedriem Kevinam Eriksonam un Erikam Farenam un trešo vietu guvušajam Linnemanam.

Nitiša ceturtā vieta ir Latvijas rallijkrosa sportistu augstākais sasniegums rallijkrosā – Eiropas čempionāts statusa ziņā joprojām ir augstākais FIA seriāls šai disciplīnai. Līdzšinējie augstākie rezultāti bija sestās vietas: Nitišs pats bija sestajā pozīcijā šā gada pirmajā posmā Lielbritānijā, bet 2002. gadā Agris Upītis guva sestās vietas Francijas un Austrijas posmos tā laika D-2A klasē.

Eiropas rallijkrosa čempionāta trešais posms notiks 25.-26. maijā Ungārijā.

car_Calko_12

Cits Latvijas jaunais sportists Konstantīns Calko turpina gūt panākumus Radical Masters Euroseries seriālā. Francijā, Pola Rikāra trasē slapjos laika apstākļos Calko guva pārliecinošu uzvaru pirmajā braucienā, tuvāko sekotāju un sīvāko konkurentu cīņā par kopvērtējuma līderpozīciju apsteidzot par gandrīz 24 sekundēm. Arī otrajā braucienā daugavpilietis pirmajā vietā, tuvākos sekotājus apsteidzot par vairāk nekā 10 sekundēm.

Pēc šī dubultpanākuma Calko izvirzījies seriāla kopvērtējuma līderpozīcijā.

Saistītās tēmas: autosportsrallijs

Izsaki savu viedokli