Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

No šodienas, 2015.gada 5.maija, Rīgas un Pierīgas (Mārupes, Piņķu, Babītes, Tīraines, Bukultu, Carnikavas, Ādažu, Kadagas, Baltezera, Upesciema, Mucenieku, Ulbrokas, Sauriešu, Salaspils, Olaines, Jaunolaines, Ikšķiles, Skultes, Baložu, Ķekavas), kā arī Jūrmalas, Ogres, Siguldas un Saldus teritorijā, kas aptver 900 000 iedzīvotājus, pieejams ātrais jaunākās paaudzes Bites 4G internets.

Freds Renčaks, Bite Latvija vadītājs: “Es patiešām esmu gandarīts un lepns, ka kopā ar komandu esam spējuši īsā laika posmā veikt Bites mobilā tīkla modernizāciju un varam piedāvāt saviem klientiem ātru un kvalitatīvu jaunākās paaudzes internetu – 4G un 4G+. Esmu pateicīgs Bites darbiniekiem, kuri ieguldījuši savas zināšanas un laiku, lai nodrošinātu augstvērtīgu tīklu, kas balstīts uz jaunākajām tehnoloģijām, lai mēs spētu piedāvāt saviem klientiem pašu labāko – ātru internetu!”

Kopš 2015.gada sākuma ir uzceltas vairāk kā 200 bāzes stacijas, jaunais Bites ceturtās paaudzes mobilā interneta tīkls ir rūpīgi testēts un pilnveidots, lai nodrošinātu klientiem ātru un nevainojamu datu pārraidi. Klientu testos uzrādīti pārliecinoši rezultāti – aptuveni 46% no dalībniekiem interneta ātrums telefonā sasniedza 50 līdz 90 Mb/s, kas ļauj pāris sekundēs lejupielādēt aplikācijas, skatīties fotogrāfijas un video, izmantot e-pastu, lejupielādēt un augšupielādēt liela apjoma failus, kā arī darīt citas ikdienā nepieciešamas lietas mobilajās ierīcēs.

Latvijas galvaspilsētas centrā ir uzstādītas arī 10 4G+ stacijas, kuru pamatā ir tehnoloģija, kas pieejama tikai 30 pasaules valstīs. Bites jaunākās tehnoloģijas datu pārraide nodrošina teorētisko lejupielādes ātrumu līdz 150 Mb/s (4G tīklā) un līdz 300 Mb/s (4G+ tīklā). Paredzams, ka praktiski interneta ātrums sasniegs vidēji 50 Mb/s (4G tīklā), kas ir pietiekams, lai 500 MB lielu dokumentu lejupielādētu 80 sekundēs, kā arī netraucēti skatītos filmas tiešsaistē.

Domājot par nākotni, Bites jaunākās paaudzes interneta tīkla izveidē izmantotas pasaules līdera Huawei tehnoloģijas. Pateicoties informācijas un komunikācijas nozares uzņēmuma Huawei tehnoloģijām, Bites mobilais tīkls ir gatavs vairakkārt lielākam lietotāju skaitam, kuriem spēs nodrošināt tiešām ātru un kvalitatīvu internetu.

“Kamēr viedās pilsētas koncepts vēl ir mūsu tuvāko desmit gadu vīzijās, valkājamās viedierīces un internets jau tagad ir ikdiena, kas sniedz plašas iespējas ikvienam lietotājam. Visaptveroša infrastruktūra un ātrs internets ir būtiskākais priekšnoteikums tehnoloģiju attīstībai un jaunu iespēju radīšanai, tāpēc Huawei lielu enerģiju velta mobilā tīkla attīstībai. Esam vadošais 4G nodrošinātājs pasaulē. 4G un 4G+ pašlaik ir jaunākā tehnoloģija, kuras būtiskākā priekšrocība ir ātra datu pārraide,” min Džeks Džu, Huawei Technologies vadītājs Baltijas valstīs.

Bite arī turpmāk attīstīs tīkla pārklājumu, gan ceļot jaunas bāzes stacijas, gan uzlabojot esošās. Jau šogad plānots esošo 3G ātrumu vairākās Latvijas pilsētās dubultot, lai klienti, kuri izmanto 3G ierīces, varētu sasniegt līdzvērtīgu mobilā interneta pieredzi kā tie, kuriem ir 4G telefoni. Tāpat līdz gada beigām ātrais Bites 4G internets būs pieejams vēl vairākās Latvijas pilsētās.

Kopumā Bite tīkla attīstībā Latvijā ir investējusi 96,5 miljonus EUR. Bites tīkls tiek veidots, savlaicīgi domājot par nākotni un iespējamiem mobilā tīkla uzlabojumiem, piemēram, lai izveidotu 4G tīklu, uzņēmumam nebija jāveic milzīgas investīcijas un jāpārbūvē viss no jauna, jo bija tikai jāpilnveido esošais 3G tīkls.

Screen Shot 2015-05-05 at 16.30.04

Saistītās tēmas: bitemobilie sakarimobilo sakaru operatori

Izsaki savu viedokli