Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Rīt, 6. novembrī Koelnmesse izstāžu centrā Ķelnē sāksies WCG 2008. gada Pasaules kiberspēļu čempionāta (World Cyber Games – WCG) Lielais fināls, kurā sacentīsies vairāk nekā 800 pasaules labākie spēlētāji no vairāk kā 74 valstīm.
Viņu vidū būs arī Latvijas pārstāvis Andrejs Titovs (divkārtējs Latvijas čempions spēlē FIFA 2008). Baltiju finālā pārstāvēs arī lietuvieši Vitautas Graičiūnas (Starcraft) un Romanas Rimkus (Warcraft), un igauņu Counter-strike komanda sYnck, kurai šis būs jau trešais gads Lielajā finālā.

Baltijas valstis Lielajā finālā Ķelnē kopumā pārstāvēs astoņi labākie spēlētāji – trīs individuālo spēļu uzvarētāji un Counter Strike spēles uzvarētāju komanda piecu cilvēku sastāvā.

Visās Lielā fināla programmā iekļautajās spēļu kategorijās vispirms notiks grupu sacensības. Pirmās un otrās vietas ieguvēji katrā grupā kvalificēsies nākamajai sacensību kārtai – tālāk sacensības notiks pēc individuālās izslēgšanas (single elimination) principa – zaudētājs izstāsies no sacensībām). Spēļu kategorijās, kurās piedalīsies Latvijas spēlētāji, individuālās izslēgšanas sacensības sāksies 8. novembrī.

Tiesības piedalīties WCG 2008 Lielajā finālā Baltijas valstu spēlētāji izcīnīja WCG 2008 Baltijas finālā, kas šā gada 14. septembrī norisinājās online režīmā (internetā). Sestajā WCG Baltijas finālā piedalījās 32 spēlētāji no katras Baltijas valsts (kopumā 96 spēlētāji) – pirmās līdz ceturtās vietas ieguvēji WCG 2008 nacionālajos atlases turnīros. Baltijas finālu trijās Baltijas valstīs jau sesto gadu rīkoja starptautiskā tehnoloģiju kompānija Samsung, kas tradicionāli sagādā gan balvu fondu, gan arī apmaksā Baltijas spēlētāju piedalīšanos Lielajos finālos.

WCG 2008 Lielais fināls norisināsies līdz 9. novembrim. Kopējais Lielā fināla naudas prēmiju fonds ir 470 000 ASV dolāru.

Lielā fināla oficiālajā spēļu programmā šogad iekļautas 14 spēles – desmit kompjūterspēles un četras konsoles jeb video spēles.

Kompjūterspēles:

o Starcraft : Brood War™
o WarCraft III: The Frozen Throne™
o Half-Life : Counter-Strike 1.6™
o Command & Conquer 3 Kane’s Wrath™
o Age of Empires III: The Asian Dynasties
o FIFA Soccer 07
o Need For Speed: Pro Street
o Red Stone
o Asphalt 4
o Carom3D

Konsoles spēles (Xbox 360):

o Halo 3
o Guitar Hero III
o Project Gotham Racing 4
o Virtua Fighter 5

WCG Pasaules kiberspēļu čempionāts ir lielākais video un datorspēļu festivāls pasaulē. Aizvadītajā gadā Lielajā finālā ASV pilsētā Sietlā pulcējās vairāk nekā 700 dažādu kultūru un nāciju kibersportistu no pāri par 70 valstīm. Festivāls ar devīzi Vairāk nekā spēle ir kļuvis par pasaules mēroga fenomenu, kas ar kibersporta palīdzību vieno jauniešus visā pasaulē, sekmējot draudzību, vienotību un saskaņu dažādu kultūru starpā.

Kibersports tāpat kā tradicionālie sporta veidi ir kļuvis par universālu mūsdienu sabiedrības sapratnes veidu. Kompānija Samsung, kas ir čempionāta globālais partneris, iegulda ilggadēju pieredzi un zināšanas čempionāta turnīru organizēšanā visā pasaulē.

WCG Pasaules kiberspēļu čempionāts ir ne tikai tikšanās vieta dažādu kultūru datorspēlētājiem; tā ietvaros tiek organizētas arī konferences un izstādes, kurās spēļu industrijas līderi prezentē savas nākotnes ieceres un prognozē nozares attīstības tendences.

Izsaki savu viedokli