Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

2016. gada 25. februārī plašākai auditorijai tika prezentēts Latvijā radītais un izstrādātais auto un mājas viedpalīgs „ERNEST”. Risinājumu izstrādājusi pieredzējušu programmētāju, inženieru un profesionāļu komanda no Latvijas. „ERNEST” aplikācija mobilajā ierīcē ļauj pārvaldīt, aizsargāt un izsekot visus motorizētos transportlīdzekļus un kontrolēt mājas, garāžu vārtus.

“ERNEST”, Latvijā radītais risinājums, ar vienu aplikāciju ļauj aizsargāt un izsekot motorizētos transportlīdzekļus, kā arī kontrolēt – atvērt un aizvērt – mājas un garāžu vārtus. Produkta ietvaros Latvijā tika izstrādāta gan aplikācija, kas ļauj veikt attālinātu pārvaldību, gan iekārta, kas pieslēdzama motorizētajām ierīcēm. „ERNEST” ir izstrādāts uz Bluetooth bāzes, kas nodrošina ātru ierīču savienošanos ar tīklu, turklāt tas darbojas ar ļoti zemu enerģijas patēriņu. Papildus tam, izstrādātā aplikācija ļauj pievienot neierobežotu daudzumu lietotāju, kas atvieglo tālvadības pults lietošanu ģimenēs un darba vietās.

Šobrīd ir izstrādāti trīs produkti „ERNEST” HOME – vārtu un barjeru atvēršanai mājā un darba vietā, „ERNEST” BASIC – bluethooth imobilaizers un „ERNEST” PLUS, kas iekļauj bluethooth imobilaizeri, GPS risinājumus, statistikas uzskaiti un atgādinājumus. Ierīce fiksē auto atrašanās vietu, pārvietošanās ātrumu un virzienu, izmantojot tajā iebūvēto GPS/GLONASS moduli. Projektu veidojusi profesionāļu komanda no Latvijas – Idejas autors Artūrs Pumpurs, radošais direktors Fionn Dobbin un stratēģiskais vadītājs Kristaps Siliņš. Savukārt par vizuālo dizainu parūpējusies viena no titulētākajām un pieredzes bagātākajām Latvijas grafiskajām dizainerēm Maija Rozenfelde.

Produkta prezentācijas laikā “ERNEST” idejas autors Artūrs Pumpurs norādīja, ka… “Šodien katru mūsu soli pavada ierīces, kas atvieglo un palīdz kontrolēt ikdienas darbības, tāpēc risinājumi, kas aizņem ilgāku laiku vai ir ar mehāniskām darbībām, jau šķiet apgrūtinoši. Mēs saskārāmies ar šādu problēmu auto drošības un vārtu kontroles aspektā, kad kabatas pilnas ar pultīm, vai tieši pretēji – tās ir pazudušas. Tāpēc, lai atvieglotu lietotāja ikdienu, mēs Latvijā radījām risinājumu – tehnisko iekārtu, kas der visām automašīnām un automātiskajiem vārtiem. Tehniskais izpildījums apvienojumā ar estētisku un rūpīgi izstrādātu vizuālo identitāti. Esmu pārliecināts, ka „ERNEST” risinājums būs neatņemama ikdienas sastāvdaļa cilvēkam, kurš novērtē savu laiku un kontroli pār viņa īpašumu, ” pēc prezentācijas pasākuma atzina Artūrs Pumpurs.

Tāpat prezentācija savu viedokli par ierīci izteica auto nozarē zināmi profesionāļi – autosportists un sporta kompleksa 333 vadītājs Haralds Šlēgelmilhs un autožurnālists Normunds Avotiņš, kuriem iepriekš bijusi iespēja izmēģināt testa ierīci. „Esam pagodināti, ka sporta kompleksa 333 trasē varējām būt vieni no pirmajiem, kuri pilnvērtīgi izbaudījuši „ERNEST” funkcijas ikdienā. „ERNEST” auto izmantojam, sniedzot pakalpojumus klientiem, piemēram, offroad trases braucienu laikā apkārt teritorijai. Detalizēti varam sekot līdzi automašīnas braucienu rādītājiem – distancei, ātrumam, lokācijas vietai. No drošības viedokļa spējam kontrolēt pieeju darba automašīnām tikai autorizētam personālam. Savukārt, pateicoties „ERNEST” HOME, esam optimizējuši mūsu teritorijas apsarga darbu, kurš ikvienā brīdī var doties teritorijas apgaitā, nevis pildīt vārtu vēršanas funkcijas. Tā ir apbrīnojama funkcionalitāte un ērtums, ko neierobežotam lietotāju skaitam var sniegt viena aplikācija,” stāsta Haralds Šlēgelmilhs atzīstot, ka jau pirmajās dienās „ERNEST” risinājums ir optimizējis un padarījis ērtāku ikdienas darbu un uzskata, ka jau tuvākajā nākotnē ar „ERNEST” funkcijām varēs uzlabot arī savu sniegto pakalpojumu kvalitāti un saturu.

“Domāju, ka “ERNEST” pie patērētājiem ir ieradies vislabākajā un gaidītākajā brīdī. Brīdī, kad daudzi tā saucamie keyless piemēri nav nesusi gaidīto rezultātu un pat dažos gadījumos mazina klienta auto drošību. Nesen arī izskanējusi informācija, ka lieli auto ražotāji plāno ražot analogus produktus, taču mūsējie ir pasteigušies un jau to izdarijusi! Par to arī vislielākais prieks – ka latvieši ir soli priekšā. Apsveicu Artūru Pumpuru un viņa komandu par to, ka viņi nav nobijušies un ir apņēmušies un realizējuši šo ideju, turklāt ir to izveidojuši stilīgā zīmolā,” stāsta Normunds Avotiņš.

Izsaki savu viedokli