Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lielākais pašmāju elektronisko pakalpojumu sniedzējs Latvijā Lattelecom savu piedāvājumu klāstu šovasar paplašinājis ar jaunu failu uzglabāšanas un apmaiņas vietni eDati.lv. Jaunais mākoņpakalpojums tagad pieejams arī privātpersonām un ir Latvijas alternatīva ārzemju attālināto datu rezerves kopiju glabāšanas vietnēm.

„Latvijā un tās tuvākajā apkārtnē šobrīd esam vienīgie ar TIER3 sertificētu datu centru, kas apliecina uzņēmuma drošības politiku un tās augsto līmeni. Tādēļ failu uzglabāšanas un apmaiņas vietnes eDati.lv piedāvājums privātpersonām ir likumsakarīgs solis izvēršot uzņēmuma pakalpojumu portfeli,” skaidro Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča. „Pētījumi rāda, ka privātpersonas savu datu uzglabāšanai velta nepietiekamu vērību – tikai katrs desmitais sev būtisko informāciju uzglabā droši pasargātu no zādzībām, tehniskām, sadzīviskām u.c. problēmām. Vairāk nekā puse izvēlas datus glabāt savās mobilajās ierīcēs un pēc tam pārdzīvo failu zaudēšanu,” turpina K. Gabriloviča.

„Vienmēr, protams, varam domāt, ka dators nenobruks vai ārējo cietu disku neaizmirsīsim somā, kas trāpījusies garnadža nagos. Brīdī, kad pazaudējam sev un darbam svarīgu informāciju, neatgriezeniski ietekmējam darba kvalitāti. Savukārt tas ir drauds reputācijai,” apliecina fotogrāfs Nils Vilnis. “Iespēja saglabāt fotogrāfijas un citus dokumentus mākoņos ir kā drošības spilvens un ļauj justies pasargātam.”

eDati.lv ir ērti administrējama, droša vieta elektroniskajiem failiem – attēliem, dokumentiem, video u.c. –, kas lietotāju pasargā no informācijas zudumiem, ļauj veidot albumus un tos, aizsargājot ar paroli, koplietot ar citiem lietotājiem. Ikvienam lietotājam bez maksas ir pieejams 10Gb apjoms, kas ļauj uzglabāt vairāk nekā 3000 bilžu, 600 000 dokumentu vai 2000 dziesmu. eDati ir Latvijas produkts, tādēļ konsultācijas un tehniskais atbalsts ir ērti pieejams saprotamā valodā – latviešu, krievu, kā arī angļu. Datus mākonī iespējams lejuplādēt manuāli, kā arī instalējot aplikācijas gan datorā, gan iOS un Android mobilajās ierīcēs, kas ļauj veikt automātisku failu sinhronizāciju. Savukārt piekļūt failiem, kas droši glabājas Lattelecom datu centrā, reģistrētie lietotāji var no jebkuras vietas ar interneta pieslēgumu.

Pētījumu veikusi pētījumu kompānija GfK pēc Lattelecom pasūtījuma, aptaujājot 1967 Latvijas mājsaimniecību; respondenti – vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

logo-edati

Izsaki savu viedokli