Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lattelecom jaunais datu centrs DATTUM tikko ieguvis nozīmīgo TIER III projekta sertifikātu, (TIER III Certification of Design Documents), kas ir pirmais TIER III drošības līmeņa sertificētais projekts Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā. Savukārt šobrīd datu centrā strādā Uptime Institute inženieri no ASV un Londonas, kuru uzdevums ir veikt izbūvētā datu centra sertifikāciju, lai iegūtu nozīmīgo datu centra ekspluatācijas sertifikātu (TIER III Constructed Facility).

Lattelecom datu centrs būs pirmais TIER III drošības līmeņa  datu centrs Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā. Pasaulē ar šādu sertifikātu ir tikai 41 datu centrs, no tiem  Eiropā – 4, savukārt Krievijā – 2.

„Sertifikācijas process norit visu nedēļu un tā laikā tiks veikti vairāk nekā 35 dažādi testi elektroapgādes, dzesēšanas un drošības sistēmām, lai pārliecinātos, ka ikvienu no sistēmu elementiem ir iespējams atslēgt uz apkalpošanas laiku un tas neietekmēs kopējo IT sistēmu darbībai nepieciešami elektroenerģijas un dzesēšanas sistēmu jaudu,” skaidro Uldis Tatarčuks, Lattelecom Galvenais tehnoloģiju direktors.

Ņemot vērā 2012. gada laikā, Lattelecom sadarbībā ar Deutshe Telecom un Megafon, realizēto ātrgaitas datu pārraides infrastruktūras – Baltic Highway izveidi maršrutā Maskava-Rīga-Frankfurte, jaunais TIER III Lattelecom datu centrs būtiski uzlabos kopējo Lattelecom konkurētspēju gan Latvijas, gan arī starptautiskajā mērogā, radot nepieciešamos tehniskos priekšnosacījumus telekomunikāciju un IT pakalpojumu eksporta pieaugumam jau šī gada laikā.

Plānotā DATTUM datu centra nodošana ekspluatācijā ir paredzēta 2013.gada pavasarī, kas būs liels notikums Latvijā IT jomā, ar būtisku ietekmi uz valsts ekonomikas attīstību. Paredzams, ka tas ļaus veidot jaunas darba vietas, radīs vēlmi lielajiem IT pakalpojumu sniedzējiem no visas pasaules izvietot savu infrastruktūru šeit, lai sniegtu Platform as a Service, Software as a Service un citus pakalpojumus, izmantojot Lattelecom tehnisko nodrošinājumu.

Lattelecom

Saistītās tēmas: lattelecom

Izsaki savu viedokli