Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēc somu kolēģu aprēķina metodes uz Latvijas ceļiem ik dienu atrodas ap 500 autovadītāju dažādās reibuma pakāpēs, šodien preses konferencē sacīja Valsts policijas Ceļu satiksmes uzraudzības biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš. Zivtiņš norāda, ka Ceļu policija pagājušā gada laikā pārbaudījusi 210 000 autovadītāju, bet šogad plānots pārbaudīt 300 000, paaugstinot procentuālo iespēju pieķert autovadītājus, kas brauc dzērumā.

Ceļu satiksmes uzraudzības biroja priekšnieks norādīja, ka šis gads ir sācies cerīgi un Latvijai ir labākie rādītāji ceļu satiksmes negadījumu samazināšanās ziņā Eiropas Savienībā.

Šā gada pirmo trīs mēnešu statistika liecina, ka Latvijā par 29% samazinājies autovadītāju skaits, kas aizturēti, braucot dzērumā.

Zivtiņš cer, ka šos tempus izdosies noturēt, it sevišķi vasaras mēnešos.

Zivtiņš kā Ceļu policijas prioritātes šim gadam nosauca dzērājšoferu apkarošanu uz ceļiem un vēršanos pret autovadītājiem, kuri brauc lielā ātrumā. “40% gadījumos tie ir jauni autovadītāji, kuri, izvēloties nepareizu braukšanas ātrumu, nokļūst ceļu satiksmes negadījumos, bieži ar letālām sekām,” teica Zivtiņš.

Ceļu satiksmes uzraudzības biroja priekšnieks norādīja, ka autovadītājiem jāapzinās, ka uz ceļa viņiem jābūt atbildīgiem pret apkārtējiem un citiem autovadītājiem, nepieļaujot paviršības.

Zivtiņš akcentēja, ka ceļu satiksmes noteikumi ir “rakstīti ar asinīm”.

Izmantotie resursi:
Ziņu aģentūra LETA

Izsaki savu viedokli