Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Latvija ir gatava, lai atklātu E-prasmju nedēļu 2016, kas norisināsies no 7. līdz 12. martam. E-prasmju nedēļas aktivitātēs Latvijā iesaistījušies vairāk nekā 150 partneri: IKT nozares uzņēmumi, ministrijas, pašvaldības, skolas, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. Kopā plānoti vairāk nekā 700 pasākumi 98 novados un pilsētās visā Latvijā.

Šogad E-prasmju nedēļas galvenās tēmas ir IKT prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai un IKT drošība un datu aizsardzība. Interesentiem būs iespēja arī neklātienē sekot līdzi nedēļas norisei. Tās varēs atrast E-prasmju nedēļas mājas lapā www.eprasmes.lv sadaļā tiešraides.

E-prasmju nedēļa tiks atklāta ar augsta līmeņa politisku diskusiju “Digitālās prasmes Latvijas attīstībai un izaugsmei”, kur piedalīsies vides un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa, satiksmes ministrs Uldis Augulis, “RIX Technologies” valdes priekšsēdētāja Eva Butāne, “Microsoft Latvija” vadītājs Ēriks Eglītis, izglītības un zinātnes ministra biroja vadītājs Andis Geižāns, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta. Tiešraidi varēs skatīt šeit.

rsz_shutterstock_267941948-copyright_rawpixel

E-prasmju nedēļas laikā, Get Online Week 2016 ietvaros, darbosies digitālais skaitītājs – aptauja, kas ļaus uzskaitīt visus E-prasmju nedēļas dalībniekus un attēlot kopējo skaitu tiešsaistes režīmā. Skaitītājs sāks oficiāli darboties 7. martā plkst. 00.00 un tiks slēgts 12. martā plkst. 23.59. Anketu aizpildīt var katrs dalībnieks, pasniedzējs vai mācību centra/organizācijas koordinators. E-prasmju nedēļas skaitītāja lietošanas instrukcija atrodama šeit.

Aicinām jauniešus un skolotājus E-prasmju nedēļas 2016 laikā no 7. līdz 12. martam izpildīt tiešsaistes sadarbības rīku prasmju barometru. Tas ir pašnovērtēšanas tiešsaistes rīks, ko varat izmantot jebkurā vietā, kur pieejams internets un redzēt testa rezultātus uzreiz pēc izpildes ekrānā, tostarp saņemt tos savā e-pastā! Tiešsaistes sadarbības rīku prasmju barometrs ir sadalīts 3 daļās. Tajā ir iekļauti jautājumi par vispārējiem sadarbības rīkiem, tiešsaistes semināriem jeb vebināriem un mobilo ierīču lietošanu. Barometrs pieejams šeit.

Lai piedalītos E-prasmju nedēļas aktivitātes un pasākumos, aicinām iepazīties ar E-prasmju nedēļas pasākumu kalendāru. Pasākumus varat meklēt pēc to norises datuma, vietas, novada vai tematikas. Ja vēlaties piedalīties e-prasmju nedēļas pasākumos, bet nav īsti skaidrs, kas notiks jūsu novadā, atrodiet savu novada koordinatoru Digitālajā kartē , veicot peles klikšķi uz novada nosaukuma. Sazinieties ar viņu un noskaidrojiet informāciju par sev tīkamajiem pasākumiem, to norises laiku un vietu!

Latvijā E-prasmju nedēļa notiek jau septīto reizi. Šogad tā norisinās no 7. marta līdz 12. martam, un to koordinē LIKTA un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Nedēļas galvenie partneri ir “Microsoft Latvija”, LVRTC un “RIX Technologies”. Nedēļas organizēšanā iesaistījušies arī partneri no IKT nozares uzņēmumiem, valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora.

E-prasmju nedēļas norise Latvijā ir daļa no Eiropas kampaņu e-Skills for Jobs 2016 un Get Online week 2016 aktivitātēm. Tās mērķis ir veicināt visas sabiedrības diskusiju par digitālo prasmju nozīmi, iepazīstināt ar jaunākajām digitālo prasmju apmācības programmām un rīkiem, kā arī e-pakalpojumiem.

Izsaki savu viedokli