Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai gan ārzemēs kartes ar reālā laika informāciju par satiksmes intensitāti tiek lietotas jau sen, Latvijā šāds pakalpojums līdz šim nebija pieejams. Tomēr tagad SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” ir izstrādājusi jaunu un interesantu visiem pieejamu bezmaksas produktu, kurā būs tuvākajā laikā pieejama šāda informācija: sastrēgumi Rīgā reālajā laikā, remontdarbu vietas Rīgā, maršrutēšana visā Baltijā, koordināšu meklēšana un, protams, standarta funkcijas – detalizētas kartes, adrešu meklēšana Latvijā un Lietuvā, objektu meklēšana u.c. Pienākot rudenim un palielinoties auto skaitam pilsētas ielās, aktuāls kļūst jautājums par to, kādu ceļu izvēlēties, lai nonāktu galamērķī, neiekļūstot sastrēgumā. Šai gadījumā palīdzību Jums sniegs sastrēgumu analīzes sistēma, kas tikko kā izstrādāta „Jāņa sētas” interneta karšu pārlūkā un jau tagad ir brīvi pieejama mājaslapās www.karte.lv/sastregumi, www.ZL.lv, www.1189.lv un www.celugids.lv

Sastrēgumu jeb satiksmes caurbraucamības kontrole notiek vietās, kur Rīgā ir visnoslogotākā satiksme un kas šķiet visinteresantākās lietotājiem. Sistēmas pamatā ir vairāku tūkstošu automašīnu kustības datu analīze noteiktos ceļa posmos. Informāciju par pārvietošanās ātrumu iegūst no transporta līdzekļiem, kas aprīkoti ar GPS sekošanas iekārtām.

Sastrēgumu informācija ir viegli un ātri uztverama, jo tā attēlota vizuāli uz kartes ar dažādu krāsu līnijām atkarībā no caurbraucamības pakāpes attiecīgajā ceļa posmā. Katra līnija uz kartes (tuvākajos karšu mērogos) norāda to, cik ilgā laikā var izbraukt konkrēto posmu. Informācija ir apkopota arī pāršķirstāmā tabulā ar meklēšanas iespēju, kur var redzēt visus kontrolējamos ceļa posmus un datus par to pašreizējo un vēsturisko caurbraucamību mēneša darbdienās. Informācija mainās reālā laikā un regulāri atjaunojas no sistēmā saņemtajiem datiem, tās atjaunošanas un pārrēķināšanas intervāls ir 5 minūtes, vizuāli atspoguļojot pieejamos datus par pēdējo stundu. Katrs interesents te var uzzināt to, cik ilgā laikā ir veicams noteikts ceļa posms.

Šis ir pirmais solis tehnoloģiskajam procesam, kas var sniegt pilnvērtīgāku informāciju par satiksmes noslogotību vai efektivitāti Rīgas ielās. Karšu izdevniecība Jāņa sēta pastāvīgi strādā pie inovatīvu ideju realizēšanas un jau realizēto projektu attīstīšanas, tādēļ arī šo pakalpojumu ir plānots attīstīt, uzlabojot analīzes algoritmus un datu kvalitāti, kā arī papildinot to ar jauniem sastrēgumu kontroles posmiem. Papildus satiksmes informācijai ir izveidota arī Rīgas ielu remontdarbu karte par vietām, kur ir satiksmes ierobežojumi. Šī informācija ir iegūta no Rīgas domes Satiksmes departamenta informatīviem materiāliem.

Jāņa Sētas jaunākais pakalpojums karšu materiālu ģenerē no programmā JS Baltija 2 esošā karšu komplekta, ko servera versijā atjauno vismaz vienu reizi gadā. Karšu serverī ir iekļautas šādas kartes:

* Tallinas, visu Latvijas pilsētu un Lietuvas lielāko pilsētu plāni mērogā no 1:10 000 līdz 1:25 000.
* Latvijas ģeotelpiskās informācijas aģentūras topogrāfiskā karte mērogā 1:50 000 un ortofoto karte mērogā 1:10 000.
* 21 Latvijas rajonu kartes mērogā 1:100 000 un atsevišķu teritoriju kartes.
* Latvijas un Lietuvas autoceļu karte mērogā 1:200 000.
* Baltijas pārskata kartes mērogā no 1:500 000 līdz 1:2 000 000.
* Eiropas pārskata karte mērogā 1:3 500 000.

Tāpat šajā karšu pārlūkā ir iespēja meklēt objektu, ievadot meklētājā tā nosaukumu. Standarta risinājumā ir iekļauta iespēja meklēt:

* administratīvo iedalījumu,
* pilsētas,
* ciemus,
* Latvijas un Lietuvas adreses.

Balticmaps.eu sastrēgumu karte noteikti būs ļoti noderīga autovadītājiem, kuri ikdienā pārvietojas pa ceļiem, kuros bieži ir intensīva satiksme, tādēļ ir ļoti patīkami, ka arī Latvijā beidzot tiek piedāvāts šāds pakalpojums.

Izsaki savu viedokli