Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, pieejamībai un iedzīvotāju prasmēm izmantot interneta priekšrocības, Latvija starp Eiropas Savienības dalībvalstīm ir viena no līderēm optiskā interneta izmantošanā, ko vairāk nekā pusei jeb 480 tūkstošiem Latvijas mājsaimniecību nodrošina Lattelecom.

Ar 40% optiskā interneta (ar ātrumu virs 100 Mbit/s) abonentu īpatsvaru Latvija ieņem topa otro vietu, kamēr Lietuvā tie ir 11%, bet Igaunijā tikai 5%. Kategorijā ātrgaitas internets virs 30 Mbit/s Latviju apsteidz vien Beļģija, Rumānija un Malta. Arī šajā topā Latvijai (54%) ir labāki rādītāji kā kaimiņiem Lietuvai un Igaunijai, attiecīgi 52% un 24%.

“Pētījums atklāj to, ko vislabāk novērojam, viesojoties citās valstīs, proti, ātrgaitas interneta pieejamības ziņā esam soli priekšā daudzām ES dalībvalstīm, kur iespējas ir ierobežotas. Kopumā pēdējos 10 gados Lattelecom optikas un vara tīklu izbūvē visā Latvijā investējis 104 miljonus EUR. Tostarp šogad uzsākta vērienīga vara kabeļu tīkla modernizācija, kas ir īpaši nozīmīga mājsaimniecībām, kurām līdz šim nav iespējams pievilkt optisko interneta tīklu. Tas nozīmē, ka vairāk nekā 180 000 Latvijas iedzīvotājiem būs līdz pat 10 reizēm ātrāks internets, vēl vairāk uzlabojot Latvijas kopējos rādītājus,” pētījuma datus komentē Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Lattelecom ir vadošais elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējs Latvijā, kas piedāvā integrētus elektronisko sakaru un IT pakalpojumus, sniedz telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus. Lattelecom nodrošina arī datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus. Lattelecom grupu veido pieci uzņēmumi: Lattelecom, Lattelecom Technology, Lattelecom BPO, Citrus Solutions un Baltijas Datoru Akadēmija.

Eiropas Komisijas 19. ziņojums veikts par 2014. gada elektronisko sakaru nozares tirgu un aktualitātēm, iekļaujot aktuālo informāciju par nozares regulējumu. Tajā piedalījušās visas Eiropas Savienības dalībvalstis. Ar detalizētiem pētījuma datiem iespējams iepazīties šeit: http://bit.ly/1LMC0GQ

Saistītās tēmas: Internetsoptiskais internets

Izsaki savu viedokli