Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Janvāra vidū BOOT.Lv jau ziņoja par Lattelecom plāniem uzsākt vērienīgu ātrgaitas interneta infrastruktūras Nākotnes tīkls izvēršanu, kā rezultātā jau šogad Latvijā privātajiem klientiem but pieejami Eiropā ātrākie interneta pakalpojumi līdz 500 Mbit/s. Kā novēroja BOOT.Lv lasītājs Daniels, šobrīd Lattelecom mājaslapā ir publicētas arī optiskā interneta cenas. Lai gan Lattelecom klientiem vēl netiek piedāvāts optiskais internets ar ātrumu līdz 500 Mbit/s, lietotājiem Zolitūdē jau šobrīd tiek piedāvāta iespēja pieteikties optiskajam internetam ar ātrumu līdz 100 Mbit/s (12,5 MB/s). Jāsaka, ka pakalpojuma cenas ir ļoti iepriecinošas, jo dārgākais no pieslēgumiem mēnesī maksā vien Ls 11,90. Pakalpojumu cenas:

Atgādinām, ka Lattelecom izveidotie optiskie pieslēgumi projekta sākumposmā nodrošinās klientiem pakalpojumus ar ātrumu līdz 100 Mbit/s un iespēju skatīties augstas izšķirtspējas televīzijas kanālus. Attīstot projektu, interneta ātrums jau šogad sasniegs 500 Mbit/s, bet tālākā nākotnē iespējami pat 10 Gbit/s datu pārraides ātrumi.

Zolitūde, kur šobrīt optiskais internets ar ātrumu 100 Mbit/s tiek nodrošināts vairāk nekā 30 daudzstāvu mājās, ir tikai pirmais Rīgas mikrorajons, kur tiek realizēts šis Nākotnes tīkla projekts, jo Lattelecom plāno izvērst optikas piekļuves tīklu arī citur Rīgā (Purvciemā, Ķengaragā, Imantā, Pļavniekos u.c.). Turpmāk optisko piekļuves tīklu privātajiem klientiem Lattelecom piedāvās arī lielajās Latvijas pilsētās.

Ātrgaitas optiskais pieslēgums ļaus tā lietotājiem kvalitatīvi izmantot Lattelecom piedāvātos pakalpojumus – internetu, tālruņa sarunas un Lattelecom Televīziju. Šāds pieslēgums sniegs iespēju iedzīvotājiem lietot arī pakalpojumus, pie kuru attīstības Lattelecom strādā, piemēram, skatīties augstas izšķirtspējas televīzijas kanālus (high definition television jeb HDTV).

Pēc optiskā tīkla izveides esošie Lattelecom klienti, vienojoties ar uzņēmumu par viņiem ērtu laiku, varēs saņemt ātrgaitas interneta pakalpojumus. Gan interneta, gan Lattelecom televīzijas lietotāji tādējādi saņems pakalpojumus izmantojot optisko kabeļu infrastruktūru, saglabājot esošo maksu par pakalpojumiem.

Izsaki savu viedokli