Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lattelecom grupas šī gada pirmā ceturkšņa ieņēmumi, salīdzinot ar 2015. gada attiecīgo periodu, pieauguši par 1,7 miljonu eiro jeb 4%, sasniedzot 46,8 miljonus. Savukārt EBITDA saglabājusies līdzvērtīga attiecīgajam pērnā gada periodam – 17,3 miljonu eiro apmērā.

Arvien palielinās ieņēmumi no jaunajām biznesa jomām – tie gandrīz dubultoti, salīdzinot ar pērnā gada pirmajiem trim mēnešiem. Bezprocentu dalītā maksājuma ieviešana, jaunu veikalu atvēršana un interneta veikala izveide ir veicinājusi mazumtirdzniecības apjoma trīskāršu pieaugumu.  2,5 reizes kāpuši arī attālinātās skaitītāju nolasīšanas pakalpojuma – Telemetrijas – ieņēmumi, kā arī gandrīz pusotru reizi pieauguši ieņēmumi no reklāmas izvietošanas. Datu centru pakalpojumi ienesuši par 40% vairāk nekā 2015. gada pirmajā ceturksnī.

“Jau vairākus gadus Lattelecom vairs nav standarta telekomunikāciju uzņēmums – pielāgojamies mūsdienu tehnoloģijām un risinājumiem. Finanšu rezultāti apliecina veiksmīgo stratēģiju jauno biznesa virzienu izstrādē un attīstībā, kas ilgtermiņā sastādīs ievērojamu uzņēmuma peļņas daļu,” skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Lattelecom grupas uzņēmums Citrus Solutions gandrīz divkāršojis apgrozījumu, pateicoties pakalpojumu spektra attīstībai un liela apjoma būvniecības projektu īstenošanai, piemēram, dalībai jaunās VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas” ēkas izbūvē, strādājot pie CTCO biroja ēkas utt.

Izaugsmi saglabā arī pamatpakalpojumi – Interaktīvās TV pieslēgumu skaits audzis par 11%, savukārt interneta – par 2%.

Lattelecom grupa piedāvā elektroniskās saziņas risinājumus mājsaimniecībām, maziem un vidējiem uzņēmumiem, valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī korporatīvajiem klientiem. Lattelecom grupā ir uzņēmumi – Lattelecom, Lattelecom BPO, Citrus Solutions, Lattelecom Technology, Media 360 un Baltijas Datoru akadēmija. Lattelecom pieder arī 23% SIA Latvijas Mobilais Telefons daļu.

Lattelecom pieder valstij Privatizācijas aģentūras personā (51%) un Dānijā reģistrētajam TeliaSonera meitasuzņēmumam Tilts Communications (49%).

Izsaki savu viedokli