Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

19. februārī pasniegtas Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) balvas par ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā. Apbalvojumu saņēma Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs, SIA “Mērniecības Datu Centrs” un SIA “ĢeoDATI” apvienība un Rūdolfs Mazurs.

LATA balvas tika pasniegtas konferences „Atvērtā Eiropa: Atvērtie dati atvērtai sabiedrībai” laikā trīs kategorijās. Kā atvērtākā valsts iestāde apbalvojumu saņēma Uzņēmumu reģistrs par publiskā sektora datu atvēršanu sabiedrībai, piedāvājot pamata informāciju par reģistrētajiem subjektiem lejupielādēt jebkuram interesentam bez maksas mašīnlasāmā formātā. Balvu pasniedza IBM Latvija vadītājs Uģis Eriņš.

Kā izcilāko atvērto tehnoloģiju risinājumu biznesā apbalvoja SIA “Mērniecības Datu Centrs” un SIA “ĢeoDATI” apvienību par datu pieejamības veicināšanu portālā Topografija.lv, kas ir interaktīvs tīmekļa kartes un ģeogrāfisko informācijas sistēmu risinājums mērniekiem, pašvaldību darbiniekiem un citiem interesentiem. Balvu pasniedza Lattelecom Biznesa klientu daļas direktors Gusts Muzikants, kurš uzsvēra: „Atvērtie dati kļūst arvien populārāki visā pasaulē. Latvijā 12 no 119 Latvijas pašvaldībām ir uzsākušas vai plāno uzsākt projektus atvērto datu jomā. Šādus rezultātus uzrāda Lattelecom kopā ar partneriem veidotais pirmais Latvijas e-indekss. Esmu pārliecināts, ka nākamajā Latvijas e-indeksa pētījumā būs arvien vairāk pašvaldību, kas būs izrādījušas interesi sadarboties ar uzņēmējiem un taps jauni un interesanti projekti!”

Par būtiskāko ieguldījumu atvērto tehnoloģiju popularizēšanā godināja Rūdolfu Mazuru. Balvu pasniedza DPA valdes priekšsēdētājs Juris Vilders, kurš skaidroja: „Esam pagodināti par doto iespēju jau otro gadu pasniegt LATA gada balvu nominantiem kategorijā par būtiskāko ieguldījumu atvērto tehnoloģiju popularizēšanā. Šīs kategorijas finālisti atšķirībā no pārējiem konkursantiem ir izrādījuši savu privāto iniciatīvu, viņi ir paveikuši kaut ko nozīmīgu ne tikai sev, bet sabiedrībai kopumā. Īpaši vēlamies izcelt šī gada uzvarētāja Rūdolfa Mazura veikumu, palīdzot lokalizēt informācijas tehnoloģiju nozares produktus latviešu valodā, lai tie būtu saprotamāki un pieejami plašākai sabiedrības daļai.”

„Šo apbalvojumu LATA pasniedz jau otro gadu, jo vēlamies godināt Latvijas privātā un publiskā sektora, akadēmiskās vides pārstāvju un privātpersonu ieguldījumu atvērtajās tehnoloģijās un datos. Mēs zinām, cik nozīmīgi ir motivēt un iedvesmot tos entuziastus, iestādes un uzņēmumus, kuri varētu būt apbalvojuma saņēmēji nākamajā gadā,” saka LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs.

Publiciatesfoto

Izsaki savu viedokli