Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lamborghini Losandželosas auto šovā prezentējuši savu jaunāko lolojumu – Gallardo LP 560-4 Spyder, kas tirdzniecībā nonāks nākamā gada pavasarī.

Kabrioleta jumts veido līdzīgu jumta līniju kā kupejai, tomēr beidzas straujāk un atklāj rievotu dzinēja pārsegu, tādējādi dzinēja lodziņš paliks kupejas privilēģija. Lai rastu vietu auduma jumtam, paaugstināta automobiļa pleca līnija. Jumts spēj pazust 20 sekundēs un par to gādā hidraulisks sūknis, seši hidrauliski cilindri, viens elektromotors un divi elektriski regulētāji.

Pēc datiem gan atvērtā, gan aizvērtā veidā auto maksimālais ātrums ir vienāds – 324 km/h. Tomēr diez vai kāds atvērtā veidā vēlēsies šādu ātrumu attīstīt. Vizuāli Gallardo ieguvis jauna dizaina lukturus ar diožu dienas gaitas gaismām. Arī aizmugurējie lukturi ir jauni un tiem pievienojies arī elektriski izbīdāms antispārns.

4,34 metrus garais, 1,90 metrus platais un vien 1,18 metrus augstais kabriolets sver 1’550 kilogramus, kas ir par 20 kilogramiem mazāk nekā līdz šim. Tas izdevies, dzinēja būvē izmantojot vieglākus materiālus. Vēl izmaiņas piedzīvojusi pilnpiedziņas sistēma, balstiekārta un virsbūves aerodinamika. Tāpat par 40 procentiem saīsināti automatizētās E-Gear pārnesumkārbas pārslēgšanās laiki.

Dzinējs uzstādīts jau no kupejas pazīstamais 5,2-litru V10, kas attīsta 560 zirgspēkus un 540 Nm. Paātrinājums no nulles līdz simtam tiek veikts četrās sekundēs.

Salonā atrodami alkantara sporta sēdekļi, audio un multimediju sistēma, seši drošības spilveni, klimata kontrole un jauni instrumentu rādītāji. Ārpusē redzami biksenona lukturi un 19 collu vieglmetāla diski, kas apauti ar 235/35 un 295/30 izmēra riepām.

Izsaki savu viedokli