Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Arvien biežāk superauto ražotāji izvēlas jaudīgos iekšdedzes dzinējus papildināt ar elektromotoriem. Šādā veidā iegūts jaudīgs spēkrats, kas ne tikai ļauj veikt dažus desmitus kilometrus ceļu videi draudzīgā režīmā, bet arī nodrošina iespaidīgu jaudu un griezes momentu visā apgriezienu diapazonā.

Ar jau pieminēto iekšdedzes dzinēja un elektromotora tandēmu apgādāti tādi spēkrati kā McLaren P1, Porsche 918 Spyder un Ferrari La Ferrari, taču tiem, iespējams, jau tuvāko gadu laikā pievienosies arī Lamborghini ar modeli, kas veidots uz Asterion koncepta bāzes.

lamborghini-dfgdfgdf34-asterion-asd3-001

Pašlaik aktuālajā Parīzes auto izstādē Lamborghini atrādīja kompānijas jaunāko veikumu – Asterion konceptauto. Tas ir kompānijas pirmais spēkrats, kas apgādāts ar 5,2 litru V10 iekšdedzes dzinēju, ko papildina elektromotora un bateriju tandēms. Rezultātā auto jauda sasniedz 900 zirgspēkus, turklāt, pateicoties akumulatoriem, ir iespējams veikt līdz pat 50 km tālu ceļu (ar ātrumu līdz 125 km/h), nepatērējot ne pilīti benzīna.

lamborghini-dfgdfgdf34-asterion-asd3-002

Lamborghini vēsta, ka šis spēkrats spējīgs sasniegt 100 km/h lielu ātrumu vien trīs sekundēs, taču auto maksimālais ātrums ir 320 km/h. Jāatzīmē, ka, runājot par degvielas patēriņu, kompānija min visai neticamu skaitli – vien 3,5 litri benzīna uz katriem 100 kilometriem.

paris-270

Kompānija gan dotajā brīdī neko nemin par auto nonākšanu masveida ražošanā. Tiek norādīts, ka šis konceptauto kalpo gan kā tests attiecībā uz potenciālo pircēju reakciju, gan kā piemērs tām tehnoloģijām, ko Lamborghini grasās ieviest ražošanā.

Lamborghini-Asterion

Saistītās tēmas: lamborghini

Izsaki savu viedokli