Aktuāls

Kompānija Sony šodien iepazīstina ar divām jaunām α spoguļkamerām: α500 un α550. Vienkārši lietojamās kameras α500 un α550 piedāvā uzlabotu tiešrādes fotografēšanu un lielisku attēlu kvalitāti.


Sony α500

* Jaunais 12,3/14,2 efektīvo megapikseļu (α500/α550) CMOS sensors un jaunais uzlabotais BIONZ procesors nodrošina detalizētus attēlus ar niecīgu graudainību un augstu jutību – līdz pat ISO 12800.
* Automātisks HDR režīms ļoti dinamiskām ekspozīcijām.
* Ļoti ātra secīgā fotografēšana līdz pat 5 kadriem sekundē (ar optisko skata meklētāju) un 7 kadriem sekundē ātruma prioritātes režīmā (tikai kamerai α550).
* Uzlabota ātrā AF tiešrāde (Live View) ļauj fotografēt kustīgus objektus un izmantot sejas noteikšanas funkciju, lai iegūtu lieliskus portretus.
* Manuālā fokusa tiešrādes režīms nodrošina precīzu un ērtu fokusa regulēšanu un kompozīcijas veidošanu.
* 900 leņķī augšup un 900 leņķī lejup atliecams 3 collu Xtra Fine LCD (α550) ekrāns un intuitīva jauna saskarne nodrošina pārliecinošu un vienkāršu fotografēšanu.
* Savā segmentā lielākais uzņēmumu skaits (1000 kadri — α500) ar vienu akumulatora uzlādi.
* HDMI izeja un BRAVIA sinhronizācija vadībai ar TV pulti.


Sony α500

Ar abām jaudīgajām un iespējām bagātajām Sony DSLR kamerām ļoti viegli var iegūt lieliskus attēlus, bezrūpīgus ģimenes portretus, aizraujošas brīvdienu piedzīvojumu atmiņas un dinamiskas ainas.

Kamerās DSLR-α500 (12,3 megapikseļi) un DSLR-α550 (14,2 megapikseļi) ir izmantotas modernas Sony tehnoloģijas.

Abu kameru lepnums ir jaunais Exmor CMOS sensors, kas nodrošina izteiksmīgus lielisku krāsu attēlus praktiski bez graudainības. Ar jau pilna kadra DSLR-α900 kamerā izmantotajām jaudīgajām trokšņa samazināšanas tehnoloģijām, šis modernais sensors izmanto apstrādes algoritmus, kas vēl vairāk atvieglo tikko izstrādātā un ātrā BIONZ procesora darbu, nodrošinot augstākās kvalitātes attēlus un ātru fotografēšanu. Būtiski samazinātā attēlu graudainība tagad ļauj fotografēt ar ļoti augstu jutību — līdz pat ISO 12800 — un iegūt pievilcīgus rezultātus, pat, ja fotografējat sveču gaismā un „no rokas”.


Sony α500

Pateicoties jaudīgajam BIONZ attēla apstrādes procesoram, ātrā AF tiešrāde tagad ļauj fotografēt vēl ātrāk, jo automātiskais fokuss darbojas ātrāk un precīzāk. Tas nodrošina vēl nebijušas fotografēšanas iespējas, lai iegūtu skaistus un dabīgus portretus, dinamiskus dokumentālos kadrus un daudz ko citu.

Jaudīgais BIONZ attēla apstrādes procesors tagad bez grūtībām ļaus fotografēt arī kustīgus objektus, pateicoties lielākam secīgās fotografēšanas ātrumam. Tiešrādes režīmā iespējams sasniegt fotografēšanas ātrumu līdz pat 4 kadriem sekundē, bet ar optisko skata meklētāju to var palielināt līdz 5 kadriem sekundē. Kameras DSLR-α550 jaunais ātruma prioritātes režīms vēl vairāk palielina ātrumu, ļaujot iegūt līdz 7 kadriem sekundē (ar fiksētiem AF un AE iestatījumiem). Tas ir īpaši noderīgi, fotografējot portreta mainīgās sejas izteiksmes vai dinamisku notikumu ainas.

Pirmoreiz DSLR ātrās AF tiešrādē darbojas arī sejas noteikšana, kas automātiski fokusējas uz cilvēku sejām un pieregulē ekspozīcijas/baltās krāsas balansu, kas nodrošina izteiksmīgus portretus un dabiskus ādas toņus. Pirmo reizi Sony DSLR kamerā ir smaidu fotografēšanas funkcija (Smile Shutter), kas jau izmantota daudzos Cyber-shot modeļos. Tā tiešrādes režīmā automātiski uzņem kadru brīžos, kad cilvēki smaida.


Sony α500

Jaunais manuālā fokusa tiešrādes režīms palīdz kompozīciju izveidē. Kvalitatīvos attēlus var priekšskatīt, izmantojot signālu tieši no CMOS sensora, precīzi novērtējot fokusu un detalizāciju pat vājā apgaismojumā. Tiešais attēls nodrošina 100% kadra pārklājumu un precīzai kompozīcijai noderīgas kadrēšanas režģlīnijas. Tāpat ir iespējams izvēlēties 7x/14x tālummaiņas funkciju, lai iegūtu vēl precīzāku fokusu.

Kamerai α500 ir spilgts 3 collu Clear Photo LCD Plus ekrāns ar lielu kontrastu, bet plašais atliekšanas diapazons nodrošina skaidru un ērtu attēla komponēšanu un uzņemto fotoattēlu pārskatīšanu.

Kamerai α550 ir lielisks 3 collu Xtra Fine LCD ekrāns (921 K punktu), kas izmantojams ārkārtīgi precīzai fokusēšanai un attēlu kvalitātes novērtēšanai, nodrošinot kamerai savā klasē labākās krāsas, kontrastu un detalizāciju. 90 grādu leņķī augšup un 90 grādu leņķī lejup pagriežamais ekrāns ļauj iegūt vajadzīgo leņķi praktiski jebkurā pozīcijā, fotografējot tiešrādes režīmā. Apkārtējās gaismas sensors automātiski paaugstina LCD ekrāna spilgtumu, ja apkārt ir spilgta gaisma. Abām kamerām ir arī dzidrs optiskais skata meklētājs, kas nodrošina 95% kadra pārklājumu, komponējot attēlu un fokusējot, ja neizmantojat tiešrādes fotografēšanu.


Sony α500

Abām kamerām ir pārveidota ekrāna saskarne, tāpēc darboties ar tām ir ļoti viegli, tiešrādes fotografēšanas režīmā piekļūstot funkcijām un iestatījumiem. Unikālais grafiskais displejs sniedz intuitīvi saprotamas norādes, piemēram, kā slēdža ātrums un atvēruma regulēšana ietekmē iegūstamā attēla kvalitāti.

Radošo iespēju klāsts ir paplašināts ar jaunu automātisko HDR režīmu, kas ļauj paplašināt ēnu un gaismas diapazonu, izceļot detaļas ainavās, interjeros un citās ainās. Paplašinātais diapazons (HDR), kas agrāk bija pieejams tikai ar statīvu un attēlu apstrādes programmatūru nodrošinātiem fotografēšanas entuziastiem, ir metode, kas apvieno divus vai vairāk kadrus ar atšķirīgiem ekspozīcijas iestatījumiem. Kameras α500 un α550 izmanto jaudīgus algoritmus divu secīgu kadru apvienošanai un optimizēšanai tikai 2 sekundēs, turklāt koriģējot visas nobīdes, kas rodas, fotografējot „no rokas”. Šī ir unikāla Sony tehnoloģija, kas bez datora un statīva ļauj iegūt HDR attēlu ar plašu tonālo spektru, kas tuvināts cilvēka redzes iespējām.


Sony α500

Iepriekšējos DSLR kameru modeļos izmantotais dinamiskā diapazona optimizētājs (D-Range Optimiser) ir uzlabots, lai iegūtu vēl labākus rezultātus, fotografējot portretus uz spilgta fona un citas sarežģītas ainas ar lieliem kontrastiem. Tagad jaudīgais BIONZ procesors spēj attēla datus optimizēt reālā laikā pat secīgas fotografēšanas režīmā, un katrā kadrā atsevišķos apgabalos apstrādā spilgtumu un kontrastu, lai iegūtu līdzsvarotu un dabisku rezultātu. Iespējams arī manuāli izvēlēties kādu no 5 apstrādes līmeņiem.

Telekonvertera poga ļauj vēl pietuvināt attēlu 1,4 vai 2 reizes, lai, izmantojot matricas izšķirtspēju, vēl vairāk paplašinātu tālummaiņas objektīva diapazonu.


Sony α550

Tāpat kā pārējām Sony DSLR kamerām, arī abos jaunajos modeļos ir pieejama tehnoloģija SteadyShot INSIDE, jaudīgs optiskais attēla stabilizētājs, kas, fotografējot rokas režīmā ar jebkuru objektīvu, ļauj samazināt ekspozīcijas ātrumu līdz pat 4 soļiem.

Pēc fotografēšanas, izmantojot HDMI pieslēgvietu (nepieciešams papildu kabelis), abas kameras var viegli pievienot BRAVIA televizoram, lai fotoattēlus aplūkotu uz lielā ekrāna. Saderīgi BRAVIA modeļi automātiski pārslēdzas PhotoTV HD režīmā, lai skatītāji varētu redzēt optimizētas kvalitātes attēlus ar lieliski saskatāmām detaļām un krāsām. BRAVIA sinhronizācija ļauj ērti vadīt slaidrādes, izmantojot TV pulti.


Sony α550

Abas kameras ļauj fotografēt ilgāk, neraizējoties par baterijām. Ar kameras α500 uzlādējamo bateriju komplektu InfoLITHIUM (NP-FM500H) var uzņemt līdz pat 1000 fotoattēlus (CIPA tests, aptuvens skaitlis) — tas ir vislabākais līdz šim brīdim sasniegtais sērijveida SLR ciparkameru rādītājs. Savukārt kameras α550 baterija ar vienu uzlādi ļauj fotografēt līdz pat 950 reizēm.

Ja tomēr vēlaties fotografēt vēl vairāk, tad jaunā vertikālā papildaptvere VG-B50AM ļauj ievietot divas NP-FM500H baterijas. Šī kvalitatīvā aptvere kameras α500 lietotājiem ļauj uzņemt maksimāli iespējamo fotoattēlu skaitu — 2 000 (α550 — 1 900), automātiski pārslēdzoties starp baterijām un kameras LCD ekrānā precīzi (%) parādot atlikušo enerģijas daudzumu. Papildu slēdža poga un duālā vadība nodrošina ērtību un precizitāti, turot kameru gan vertikāli, gan horizontāli.


Sony α550

Priekšrocības nodrošina arī zibatmiņas karte Memory Stick, kas ir Sony alpha neatņemama sastāvdaļa. Uzlabotā zibatmiņas karte Memory Stick PRO-HG Duo HX (4 GB, 8 GB, 16 GB vai 32 GB) ir lieliski piemērota secīgās fotografēšanas režīmam, jo tajā lieliski apvienota lielapjoma atmiņa un ātrdarbība. Ar 32 GB zibatmiņas karti Memory Stick PRO-HG Duo HX nekad nepalaidīsiet garām svarīgāko fotografēšanas mirkli, jo vienā minūtē var uzņemt aptuveni 270* fotoattēlus (RAW+JPEG/L formātā, ar 12 megapikseļu izšķirtspēju). Kopā ar komplektācijas USB adapteri 32 GB zibatmiņas karte Memory Stick PRO-HG Duo HX ir ideāli piemērota lietotājiem, kas vēlas ātri pārsūtīt savus fotoattēlus: apt. 17001 attēlus L (12 megapikseļu) lielumā un RAW+JPEG režīmā var pārsūtīt 26 minūtēs.


Sony α550

Pieejamība un cenas

SLR ciparkameras DSLR-α550 un DSLR-α500 būs nopērkamas no 2009. gada oktobra beigām. To cenas:

DSLR-α500 bez objektīva Ls 510
DSLR-α500 ar objektīvu DT1855 SAM Ls 560
DSLR-α500 ar objektīviem DT1855 SAM un 55200 SAM Ls 700
DSLR-α550 bez objektīva Ls 600
DSLR-α550 ar objektīvu DT1855 SAM Ls 650
DSLR-α550 ar objektīvu DT1855 SAM un 55200 SAM Ls 790.


Svarīgākie tehniskie parametri
 

Līdzekļi  α500 α550
Efektīvie megapikseļi Apt. 12,3 Apt. 14,2
Objektīvu saderība Sony α objektīvi, Minolta
un Konica Minolta AF objektīvi
Sony α objektīvi, Minolta
un Konica Minolta AF objektīvi
Attēla sensors APS-C izmēra (23,5 x 15,6 mm)
CMOS
sensors Exmor ar RGB primārajiem krāsu filtriem
APS-C izmēra (23,4 x 15,6 mm)
CMOS
sensors Exmor ar RGB primārajiem krāsu filtriem
Procesors BIONZ™ attēla procesors BIONZ™ attēla procesors
Maksimālā 
ISO
jutība
AUTOMĀTISKA (ISO 200-1600),
200 līdz 12800 iestādāma (1EV solis, ieteicamais ekspozīcijas indekss)
AUTOMĀTISKA (ISO 200-1600),
200 līdz 12800 iestādāma (1EV solis, ieteicamais ekspozīcijas indekss)
Attēla kvalitātes
režīmi
RAW, RAW+JPEG, Fine, Standarta 

RAW, RAW+JPEG, Fine, Standarta 
HDMI savienojums
un Bravia Sync
HDMI mini (C tips), BRAVIA
Sync
(sinhronizācijas izvēlne), PhotoTV HD
HDMI mini (C tips), BRAVIA
Sync
(sinhronizācijas izvēlne), PhotoTV HD
Attēla izmērs 3:2
(pikseļi)
L izmērs: 4272 x 2848 (12 megapikseļi),
M izmērs: 3104 x 2072 (6,4 megapikseļi), S izmērs:  2128 x 1416
(3 megapikseļi)
L izmērs:  4272 x 2848 (12 megapikseļi),
M izmērs:  3104 x 2072 (6,4 megapikseļi), S izmērs:  2128
x 1416 (3 megapikseļi)
Skata meklētāja
veids
Fiksēts aculīmenis, penta-Dach
spogulis
Fiksēts aculīmenis, penta-Dach
spogulis
LCD ekrāns 3 collu TFT Clear Photo LCD Plus
(230 400 punktu)
3 collu TFT Xtra Fine LCD (921 600
punktu)
Ātrā AF tiešrāde
Manuālā fokusa
tiešrāde
Stabilizācija

SteadyShot INSIDE

Pretputekļu sistēma Pārklājums uz optiskā filtra un
attēla sensora nobīde
Pārklājums uz optiskā filtra un
attēla sensora nobīde
Fokusa režīmi Izvēle AF/MF.

AF režīmi: 1 kadra
AF, automātiskais AF, secīgais AF

Izvēle AF/MF.

AF režīmi: 1 kadra
AF, automātiskais AF, secīgais AF

Automātiskais fokuss TTL fāzes noteikšanas sistēma;

CCD pozīcijas sensori

TTL fāzes noteikšanas sistēma;
CCD
pozīcijas sensori
Fokusa punkti 9 9
Ekspozīcijas režīmi Programmēta AE (AUTO, AUTO
— ar izslēgtu zibspuldzi, P), atvēruma prioritāte, slēdža prioritāte,
manuāls režīms, skatu izvēle.
Programmēta AE (AUTO, AUTO
— ar izslēgtu zibspuldzi, P), atvēruma prioritāte, slēdža prioritāte,
manuāls režīms, skatu izvēle.
Ekspozīcijas mērīšanas
režīmi
Vairāksegmentu, centrsvērts, punkta Vairāksegmentu, centrsvērts, punkta
Ekspozīcijas mērīšanas
sensors
40 segmentu rombveida struktūras
SPC
40 segmentu rombveida struktūras

SPC

Skatu izvēle Portrets, ainava, makro, sports, saulriets,
nakts portrets
Portrets, ainava, makro, sports, saulriets,
nakts portrets
Radoši stilu iestatījumi 6 6
Slēdža ātrums 1/4000-30 s 1/4000-30 s
Ekspozīcijas pielīdzināšana 3 secīgas ekspozīcijas ar 0,3 vai
0,7 EV soli
3 secīgas ekspozīcijas ar 0,3 vai
0,7 EV soli
Baltās krāsas balansa
iestatījumi
Automātisks / 6 priekšstatījumi
/ krāsu temperatūra / krāsu filtrs / pielāgojams baltās krāsas
balanss
Automātisks / 6 priekšstatījumi
/ krāsu temperatūra / krāsu filtrs / pielāgojams baltās krāsas
balanss
Secīgā fotografēšana Līdz 5 kadriem sekundē ar optisko
skata meklētāju, 4 kadriem sekundē ar tiešrādi
Līdz 5 kadriem sekundē ar optisko
skata meklētāju, 4 kadriem sekundē ar tiešrādi un 7 kadriem
sekundē ātruma prioritātes režīmā
Apt. fotouzņēmumu
skaits
1000 (ar skata meklētāju) 950 (ar skata meklētāju)
Iebūvēta zibspuldze Automātiski paceļama, GN12
pie ISO 100, līdz 18 mm leņķis
Automātiski paceļama, GN12
pie ISO 100, līdz 18 mm leņķis
Zibspuldzes režīmi izslēgta, automātiskā, fona zibspuldze,
lēna sinhronizācija, pēc-sinhronizācija, bezvadu*, ātra sinhronizācija*

*Ar ārējo zibspuldzi

HVL-F58AM, HVL-F56AM, HVL-F42AM, HVL-F36AM

izslēgta, automātiskā, fona zibspuldze,
lēna sinhronizācija, pēc-sinhronizācija, bezvadu*, ātra sinhronizācija*

*Ar ārējo zibspuldzi
HVL-F58AM, HVL-F56AM, HVL-F42AM, HVL-F36AM

Datu nesēji Memory Stick PRO Duo, Memory Stick
PRO-HG Duo
, zibatmiņas karte SD, zibatmiņas karte SDHC

Memory Stick PRO Duo, Memory Stick
PRO-HG Duo
, zibatmiņas karte SD, zibatmiņas karte SDHC
Izmēri (pl. x a
x dz)
Apt. 137 x 104 x 84 mm  (bez
izvirzījumiem)
Apt. 137 x 104 x 84 mm  (bez
izvirzījumiem)
Svars Apt. 597g Apt. 599 g

Izsaki savu viedokli