Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Katru mēnesi 77 tūkstoši geimeru, kas ir viena no lielākajiem datorspēļu izplatīšanas pakalpojuma Steam lietotāji, neko nenojaušot, kļūst par kibernoziedznieku upuriem, kuri zog viņu piekļuves datus spēļu kontam. Kaspersky Lab eksperti konstatēja, ka uzbrucēju galvenais ierocis šajā gadījumā ir Trojas zirgs ar atbilstošu nosaukumu Steam Stealer, kas tā vienkāršības un pieejamības dēļ ir plaši izplatīts tīmeklī.

Kaspersky Lab eksperti noskaidroja, ka Trojas zirgs Steam Stealer ir izstrādāts no pirmkoda, kas pirms dažiem gadiem bija publicēts kādā forumā. Tagad šī ļaunprogrammatūra tiek izplatīta ļaunprogrammatūras pakalpojuma veidā, un tās pamatversija ikvienam interesentam ir pieejama vidēji par 30 USD, padarot to par vienu no lētākajām un pieejamākajām ļaunprogrammatūru tirgū. Turklāt pircēji var patstāvīgi papildināt ļaunprogrammatūru ar vajadzīgajām funkcijām un iespējām — lai to veiktu, pietiek ar programmēšanas valodu un Steam arhitektūras zināšanām. Ja tomēr uzbrucējam nav šādu zināšanu, tad par papildu samaksu viņš var iegādāties Steam Stealer ar jebkādām funkcijām un pat ar lietotāja rokasgrāmatu.

Uzņēmums Valve, kam pieder pakalpojums Steam, regulāri veic jaunus aizsardzības pasākumus, kas apgrūtina kibernoziedznieku dzīvi, tomēr geimeru konta datu zādzību problēma joprojām ir kritiska.

«Mēs iesakām lietotājiem iepazīties ar Steam drošības atjauninājumiem un jaunajām funkcijām un vismaz ieslēgt divfaktoru autentifikāciju Steam Guard. Paturiet prātā, ka ļaunprogrammatūras galvenokārt tiek izplatītas caur viltotām tīmekļa vietnēm vai izmantojot sociālo inženieriju — ar tiešiem paziņojumiem upurim. Savlaicīgi atjauniniet savu drošības risinājumu un nekad to neizslēdziet. Tagad lielākajai daļai produktu ir spēļu režīms, kas ļauj netraucēti spēlēt, procesa laikā nesaņemot nekādus paziņojumus. Un atcerieties, ka kibernoziedznieki parasti dzenas pēc vieglas naudas, un, ja kāda potenciālā upura inficēšana prasa pārāk daudz pūļu, viņi pāries pie nākamā. Tāpēc ievērojiet šos vienkāršos ieteikumus, lai nekļūtu par vieglu laupījumu,» iesaka Kaspersky Lab antivīrusu eksperts Santjago Pontiroli.

Par Steam geimeru kontu zādzību vairāk lasiet Kaspersky Lab analītiskajā pārskatā https://securelist.ru/blog/issledovaniya/28184/all-your-creds-are-belong-to-us.

Izsaki savu viedokli