Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas PC Tools analīze liecina, ka Krievija kļuvusi par pasaules līderi kaitīgas programmatūras, Trojas zirgu un klasisko vīrusu izstrādāšanā, ziņo CNews.ru. Agrāk šajā jomā vadošā loma bija Ķīnai, bet tagad to apsteigusi Krievija, kur top 27,9% kaitīgo programmu, kamēr Ķīnā nedaudz mazāk — 26,5%.

Analītiskajā pētījumā teikts, ka vēl pirms 3-4 gadiem visvairāk kaitīgā koda tika radīts ASV, taču 2008. gadā Amerika ir tikai trešajā vietā ar nepilniem 10%.

Pētījuma autori uzsver vīrusu izstrādes apjomu straujo pieaugumu Krievijā un norāda, ka savulaik tāda pieauguma nav bijis ne ASV, nedz ĶTR. PC Tools nemin tik strauja pieauguma iemeslus, taču vairums speciālistu uzskata, ka tādi ir vairāki. Pirmkārt, datoru un to lietotāju skaita strauja palielināšanās. Otrkārt, telekomunikāciju infrastruktūras izaugsme un interneta pieslēguma maksas samazināšanās, kas galu galā arī palielina lietotāju skaitu. Treškārt, varas iestāžu un tiesībsargāšanas orgānu cīņa galvenokārt tikai ar pirātismu, nevis ar kaitīgā koda izplatīšanu, lai gan arī šāda koda izstrādāšana un izplatīšana tāpat ir likumpārkāpums.


Pēc PC Tools datiem kiberapdraudējumu radītāju pirmais desmitnieks ir sekojošs:

1. Krievija – 27,89%
2. ĶTR – 26,52%
3. ASV – 9,98%
4. Brazīlija – 6,77%
5. Ukraina – 5,45%
6. Lielbritānija – 5,34%
7. Francija – 3,81%
8. Vācija – 2,14%
9. Zviedrija – 1,6%
10. Spānija – 1,37%

Starp citu, mūsu valsts šajā “reitingā” nav pēdējā vietā – pēc PC Tools datiem 0,01% pienākas Latvijai.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli