Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ja Latvijā politiķi fantazē par pavisam nereālām lietām, proti, internetu, kurš vairs nav anonīms, tad Krievijā mediju kontrole risinās daudz nopietnākā līmenī. Tā kā Putins turpina veidot autoritatīvo režīmu šajā milzu zemē, nav nekāds brīnums, ka viņš ir augstākā mērā ieinteresēts kontrolēt visbrīvāko un nepakļāvīgāko no tiem: internetu. Viena no metodēm, kā tas tiek realizēts, ir jaunā regula, kura pieprasa oficiālu visu Wi-Fi ierīču deklarāciju un reģistrāciju. Šobrīd Wi-Fi interneta pieejas parādās visur pasaulē milzu ātrumā un vairojās kā sēnes pēc lietus. Krievija viennozīmīgi nav izņēmums šajā parādībā, ņemot vērā faktu, ka tur dzīvo ap 40 miljoni interneta lietotāju. Taču nu tas varētu notikt daudz lēnāk, jo Krievijas Masu mediju, komunikācijas un kultūras aizsardzības aģentūra ir nolēmusi, ka turpmāk, lai lietotu Wi-Fi interneta pieeju, Krievijas iedzīvotājiem ir oficiāli jāreģistrē jebkura ierīce, kura izmanto Wi-Fi tehnoloģijas, proti, rūterus, personāldatorus, klēpjdatorus, viedos telefonus un plaukstdatorus. Ja ierīce netiek „legalizēta”, jārēķinās, ka drošības sargi varēs to mierīgu sirdi konfiscēt.

Šī jaunā valsts institūcija parādījās 2007. gadā, kad apvienojās mediju pārraudzīšanas aģentūra un telekomunikāciju pārraudzīšanas aģentūra, un rādās, ka tās jaunais likums pamatīgi nobremzes Wi-Fi izplatību Krievijā. Institūcijas komunikācijas kontroles nodaļas vadītājs Vladimirs Karpovs paziņoja, ka vienkāršu ierīci, kas lieto Wi-Fi, varēs piereģistrēt 10 dienu laikā, aizpildot un iesniedzot visus nepieciešamos dokumentus. Turpretī „legalizēt” Wi-Fi pieejas punktu būs daudz grūtāk, jo tas būs jāsaskaņo ar citām valsts drošības institūcijām.

Kāds ir pamatojums šādam reģistrācijas procesam? Nav šaubu, ka to ir vesels lērums, taču, es atvainojos, mēs te runājam par Krieviju. Kopš kura laika, lai ieviestu jaunu mediju ierobežošanas likumu, turienes valsts vīriem ir nepieciešams kaut kāds pamatojums?

VIA THEOTHERRUSSIA

Izsaki savu viedokli