Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lielākais SES SIRIUS satelīts – SIRIUS 4 garantēs pieaugošo pieprasījumu pēc HDTV pārraides, pārklājot Skandināviju un Baltijas valstis, kā arī Centrāleiropu, Austrumeiropu un Dienvidāfriku. SIRIUS 4 darbosies vismaz 15 gadus un nodrošinās ar televīzijas, radio un platjoslas komunikācijām. SIRIUS 4 būs kompānijas lielākais satelīts ar tās 54 retranslatoriem. Tā ietilpība ir 10 reizes lielāka par Zviedrijas virszemes tīklu.

Viens no iemesliem miljons eiro investīcijām satelītā šobrīd ir televīzijas tirgus, kas pakļauts transformācijai ar pārslēgšanos uz HD pārraidi, kas saistīts ar straujo pieaugumu pieprasījumā pēc joslas platums.

“Pieprasījums pēc HD kanāliem turpmākos gados pieaugs vēl straujāk un mums operatoriem jābūt sagatavotiem attiecībā uz ietilpību. HD pārraidei nepieciešams 16 Mbit/s joslas platums, salīdzinājumā ar “parasto“ pārraidi- 4 Mbit/s. Sirius 4 mūs nodrošinās arī ar labāku ģeogrāfisku pārklājumu uz austrumiem, kas nozīmē jaunas biznesa iespējas jaunos tirgos,” uzsver SES Sirius direktors Håkan Sjödin.

Šobrīd SES SIRIUS ir divi komunikācijas satelīti- SIRIUS 2 un SIRIUS 3 – kas jau pārklāj visu Eiropu.
Pēc vispārējām pārbaudēm kompānijā Lockheed Martin, Kalifornijā, kur satelīts SIRIUS 4 tika pakļauts ekstrēmiem apstākļiem, līdzīgi tiem, kādi pieredzēti palaišanas laikā un darbībā, šobrīd tiek pārvests no Kalifornijas ASV rietumu krasta Baikanora Kosmodroma (Baikonur Cosmodrome) uz Kazahstānu, CentrālĀzijā. Kazahstānā jaunais satelīts tiks savienots ar Proton raķeti, kas pacels satelītu kosmosā.

SIRIUS 4 tiks novietots ģeostacionāri, 36 000 km orbītā virs zemes virsmas. Šādā augstumā, orbītas ieiešanas periods ir 24 h, kas nozīmē, ka satelīti ir stacionāri relatīvi zemei.

SIA SIRIUS Satellite Services Latvija

SIA SIRIUS satelīta sistēma Latvija darbojas Zviedrijas kompānija SES SIRIUS AB vadībā, kuras digitālās TV satelītu bāzes stacija un teleporta stacija Rīgā darbojas jau no 2002. gada marta.

Teleporta stacija savieno ciparu televīzijas un radio signālus ar SIRIUS satelītu sistēmu, kas nodrošina jebkurai Baltijas televīzijas kompānijai iespēju pārraidīt programmas caur satelītu arī aiz reģiona robežām, un tās var saņemt visā Eiropā.

SES SIRIUS AB pieder un darbojas divi satelīti SIRIUS satelītu sistēmā (SIRIUS 2 un 3). SIRIUS ir vadošā satelītu sistēma Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, centrālās un austrumu Eiropas valstīs un šajā reģionā piedāvā izdevīgus risinājumus TV un radio kanālu, kā arī platjoslas pakalpojumu pārraidīšanai. SIRIUS satelīti atrodas 5° Austrumu orbitālajā pozīcijā un piedāvā uzticamas komunikācijas saites visā Eiropā.

25% SES SIRIUS AB pieder Zviedrijas Kosmosa Korporācijai un 75% – SES ASTRA, kas ir viens no pasaules vadošajiem satelīta operatoriem.

SIA SIRIUS Satellite Services Latvia piedāvā dažādus televīzijas un radio pārraides pakalpojumus, kā arī Interneta pakalpojumus. Jau šobrīd satelīta ciparu pārraide aptver visu Baltijas valstu teritoriju — Latvijā vien apmēram 100 tūkstoši mājsaimniecību izvēlējušās satelīttelevīzijas translācijas.

Tāpat arī liela daļa Latvijas un Baltijas televīzijas kanālu ir pārgājuši uz satelītpārraides formātu caur SIRIUS, tai skaitā TV5, TV3, Latvijas Radio un Star FM Latvijā. Sirius ietver arī Lietuvas televīzijas kanālus LRT1 (Lietuvas Nacionālā Televīzija), LR2 (Lietuvas Nacionālā Televīzija 2), TV1, TV3 Lietuva un Tango TV, kā arī Igaunijas TV3 un 3+ Igaunija.

Izsaki savu viedokli