Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas Apple piegādātāji ir turpinājuši pārkāpt dažādas vides un darbaspēka nodarbināšanas normas, liecina nesen publicētais ziņojums. Viens no nopietnākajiem pārkāpumiem rūpnīcās, kur tiek ražoti Apple produkti, ir bērnu nodarbināšana. Tāpat tika atklāti pārkāpumi bīstamo atkritumu uzglabāšanā un izvešanā.

Audita rezultāti liecina, ka rūpnīcās kopā tika nostrādināti 106 bērni. Vairākās vietās netika ievērota arī atbilstoša darba drošība. Tāpat kompānijas arī pārkāpa noteikumus bīstamo atkritumu pareizā uzglabāšanā un utilizēšanā.

Kaut arī pārkāpumi ir smagi, jāuzteic Apple interese ražošanas procesā cīnoties ar darba drošības un citu noteikumu ievērošanu. Te gan jānorāda, ka Apple ne tikai konstatē pārkāpumus, bet arī patiesi liek piegādātājiem ievērot noteikumus. Piemēram, Apple pārtrauca sadarbību ar kādu Ķīnas piegādātāju, brīdī, kad tā rūpnīcā tika atklāti 74 bērnu nodarbināšanas gadījumi.

Tas liek rūpnīcām patiešām rūpēties par saviem darbiniekiem kaut cik pieņemamā līmenī, nepārkāpt elementārākos ražošanas noteikumus, ja vien nevēlas zaudēt nopietnu sadarbības partneri.

apple

Saistītās tēmas: apple

Izsaki savu viedokli