Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nesens pētījums no Primary Research atklāja, ka modernajās spēļu konsolēs iebūvētā augstas izšķirtspējas video atskaņošanas funkcija tiek izmantota ļoti reti. Tādas mūslaiku spēļu konsoles kā Microsoft XBox 360 vai Sony PlayStation 3 var kalpot ne tikai datorspēļu dzenāšanai. To tehniskās iespējas un operētājsistēma ļauj skatīties augstas kvalitātes video, sērfot internetā un veikt citas multimēdiju vai darba datoram raksturīgas funkcijas. Tomēr šo konsoļu īpašnieki, kā izrādās, to nemaz neapzinās un spēļu konsoles iznmanto tikai kā… spēļu konsoles.

Par to gan viņiem negribētos pārmest, jo pērkot XBox 360, Sony PlayStation vai Nintendo Wii jūs pirmām kārtām domājat par video spēlēm un mājas kinozāles funkciju visticamāk izpilda jūsu DVD atskanotajs un TV, vai kaut vai galda dators un 17 collu monitors. Spēļu konsoļu dizaineru plāns ielauzties DVD atskanotāju teritorijā vismaz pagaidām nav izdevies, jo aptauja liecina, ka ASV spēļu konsoles video demonstrēšanai izmanto tikai 13% to īpašnieku. Un tas vēl nav viss. Vēl pārsteidzošāks varētu likties fakts, ka tikai 30 procenti jeb nepilna trešā daļa no mūsdienīgo spēļu konsoļu īpašniekiem vispār zina, ka tās ir spējīgas interpretēt DVD diskos ierakstīto video.

Šī aptauja tikai pierāda acīm redzamo, proti, spēļu konsole ir un paliek spēļu konsole, neatkarīgi no tā cik vispusīga un cik plaši pielietojama tā ir. Vissmagāk aprast ar šo vienkāršo patiesību būs Sony, kas jau izsenis vēlējies, lai viņu spēļu staciju “PlayStation” definētu kā multimēdiju datoru.

Izsaki savu viedokli