Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ķīnā likuma sargiem izdevies atsavināt vēl nepieredzēti lielus pirātiskās programmatūras krājumus, kuru kopējā vērtība pārsniedz 500 tūkstošus ASV dolāru. ASV Federālās izmaklēšanas birojs (FBI) atklāj, ka sadarbībā ar Ķīnas likuma sargiem šajā valstī izdevies konfiscēt nepieredzeti lielu daudzumu pirātiskās programmatūras. Aizdomās par pirātismu jau arestētas 25 personas.

Pirāti bija uzbūvējuši 30 ražošanas līnijas, kas dienu no dienas masveidā kopēja Microsoft un Symantec programmatūru, kuru pēc tam izplatīja kā oriģinālu produkciju, par to prasot gandrīz tik pat daudz kā par oriģinālu. Šīs programmatūras kopijas nebija lēti viltojumi, kurus uz ielas piedāvā par grašiem. Precīzi nokopēts bija ne vien diska saturs bet arī iepakojums, kuru nezinātājām nebūtu viegli atšķirt no oriģināla. Konfiscētā pirātiskā programmatūra bija ne vien angļu un ķīniešu bet arī vācu, itāļu, korejiešu, spāņu, holandiešu un horvātu valodās.

Izmeklētāji, tāpat kā pirātisma upuri Microsoft un Symantec, ir vienasprātis, ka tikko atklātā datorpirātu organizācija ir vislielākā, kāda jebkad atklāta. Operācijas aizsācēji bija FBI, kas, sadarbojoties ar Ķīnas sabiedrības drošības ministriju, pirātu organizāciju izsekoja jau kopš 2005. gada. Par gandarījumu ASV, vairāk nekā pusmiljonu vērtais nelegālās programmatūras ķēriens un iespējamo vaininieku aresti notika tieši pēc tam, kad ASV politiķi atklāti aicināja Ķīnu uzsākt aktīvāku cīņu pret pirātismu.

Izsaki savu viedokli