Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

Skaidrs, ka kādu dienu mūsdienu datoros lietotās DDR tipa operatīvās atmiņas, kā arī datu nesējos lietotās zibatmiņas aizstās jauna tipa atmiņas. Pašlaik kā vienu no reālākajiem šo tipu atmiņu aizvietotājiem varam minēt Phase-Change jeb fāzu maiņas atmiņas, kuru ietilpība tagad ir tikusi divkāršota. Fāzu maiņas atmiņu priekšrocība ir tā, ka tās būs ne vien ātrākas par šobrīd plaši lietotajām zibatmiņām (tās ir aptuveni tikpat ātras kā DRAM tipa operatīvā atmiņa), bet arī nezaudē datus brīdī, kad dators tiek izslēgts. Teorētiski šī īpašība tās ļauj lietot gan kā datora operatīvo atmiņu, gan kā zibatmiņu aizvietotāju. Šī standarta lietošana ļautu ievērojami paātrināt datora operētājsistēmas ielādi, jo, pārstartējot vai ieslēdzot datoru, nebūtu jāgaida kamēr informācija tiek ielādēta operatīvajā atmiņā.


Tas ir iespējams pateicoties tam, ka šīs atmiņas datu uzglabāšanai nelieto eletronus – tā vietā tiek mainīts atmiņas materiāla atomu izkārtojums.

Diemžēl līdz šīs tehnoloģijas ieviešanai dzīvē ir jāgaida vēl vairāki gadi, tomēr nav šaubu, ka tās informācijas tehnoloģiju tirgū izraisīs pamatīgu bumu.

Izsaki savu viedokli