Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā vēsta neoficiāla informācija, jau tepat aiz stūra glūn vēl viens četrriteņu briesmonis, kas grasās mest izaicinājumu pasaules ātrākajam spēkratam.

Domājams, ka jau Ženēvas auto izstādēs debiju piedzīvos Koenigsegg One:1 – Bugatti Veyron Super Sport topošais konkurents.

Spēkrata specifikācija solās būt tikpat iespaidīga kā galvenais mērķis. 1340 kilogramus smago korpusu ar jaudu apgādās 1340 zirgspēku agregāts. Pēc ražotāju plāniem tam vajadzētu būt gana, lai uzstādīt jaunu ātruma rekordu masveidā ražoto spēkratu kategorijā.

Salīdzinājumam jāmin, ka Bugatti Veyron Super Sport un Grand Sport Vitesse apgādāti ar 8 litru dzinējiem, kas nodrošina 1184 zirgspēku jaudu.

Lai Koenigsegg One:1 varētu veiksmīgi novadīt jaudu uz riteņiem, auto tiks apgādāts ar iespaidīga izmēra aizmugurējo antispārnu, kas spēšot nodrošināt 600 kg piespiedējspēku. Neoficiālā specifikācija norāda, ka spēkrats saņems arī vairākas aktīvas aerodinamiku uzlabojošas detaļas.

To, vai Koenigsegg patiešām laidīs klajā Bugatti Veyron killeri, uzzināsim jau martā (no 6. līdz 16. martam), kad norisināsies 84. Ženēvas auto izstāde.

Koenigsegg-One-1

Saistītās tēmas: autobugatti veyronrekordi

Izsaki savu viedokli