Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai veiktu izdevīgu pirkumu, kaulēšanās laikā ir ieteicams būt uzstājīgiem un nedaudz nekaunīgiem, kā arī pirms tam gan teorētiski, gan praktiski jāapgūst dažas psiholoģiskās tehnikas. Šī iemesla dēļ vairākums cilvēku izvēlas nekaulēties un vienkārši maksāt pilno cenu. Mēs bieži piemirstam to, ka pat tik vienkārša rīcība kā atlaides pajautāšana pārdevējam var ievērojami ietaupīt mūsu naudu, nemaz nepielietojot nevienu no kaulēšanās tehnikām. Tas ne tikai šķiet vienkārši, bet arī ir vienkārši, tādēļ turpinājumā aicinām iepazīties ar jautājumiem, kurus pajautājot pārdēvējam, ir iespējams ietaupīt ievērojamas naudas summas.

credpro8

“Vai mans kupons ir vēl derīgs?”

Vairums cilvēku krāj dažnedažādus kuponus ar mērķi kādreiz nākotnē tos pielietot, tomēr visbiežāk atceras par tiem tikai tad, kad to derīguma termiņš ir jau beidzies. Iespējams, jūs to nezinājāt, bet daļa kuponu ir derīgi arī pēc to derīguma termiņa beigām, tādēļ tā vietā, lai tos vienkārši izmestu laukā, veikalā uzrādiet tos un pajautājiet, vai tie var vēl kaut kā noderēt. Liela daļa tirdzniecības vietu pieņem kuponus tikmēr, kamēr visi no tiem nav reģistrēti konkrētās tirdzniecības vietas datu bāzē, tādēļ derīguma termiņš ne vienmēr ir vērā ņemams rādītājs.

“Vai tā ir izdevīgākā cena, ko jūs man varat piedāvāt?”

Ticiet vai nē, bet daudzās, it īpaši individuālās un mazās tirdzniecības vietās pārdevēji to vien gaida, ka kāds pircējs sāks kaulēties par piedāvāto cenu. Tādi jautājumi kā, piemēram, “Vai tā ir gala cena?” vai “Vai tas ir labākais, ko varat piedāvāt” var palīdzēt jums nedaudz ietaupīt. Ja pārdevējs ne par ko nevēlas jums piekāpties, ejiet prom un skatieties, vai tie nemaina savas domas. Ja pārdevējs nepiekāpjas arī tādā gadījumā, nezaudējiet cerības un meklējiet kādu citu pārdevēju, kurš ir gatavs kaulēties par piedāvāto cenu, lai tikai pircējs iegūtu to, ko vēlas, un aizietu prom apmierināts.

“Par kādu cenu jūsu konkurenti piedāvā šo produktu?”

Ir tirdzniecības vietas, kas līdzās savai cenai norāda arī konkurentu cenu, tomēr tikai tādā gadījumā, kad konkurentu cena ir augstāka. Tāpat konkurentu cenas tiek pateiktas arī pēc pircēju lūguma, bet, ja konkurentu cena ir zemāka, šis lūgums tiek izpildīts nelabprāt. Zinot to, ka pārdevējs var arī samelot par konkurentu cenām, lai tikai celtu sava produkta vērtību pircēja acīs, tad ir ieteicams katram pašam noskaidrot konkurentu cenas un uzrādīt tās pārdevējam. Ideāli, ja šo produktu cenas ir iespējams uzrādīt, izmantojot viedtālruni, kurā cenas iespējams atspoguļot interneta tiešsaistē un līdz ar to arī reālajā laikā, kliedējot pārdevēja aizdomas par safabricējumu. Nereti to ir iespējams izdarīt arī pēc tam, kad pirkums ir veikts, un saņemt kompensāciju par cenas starpību, tādēļ ir ieteicams vienmēr saglabāt savu pirkumu čekus. Kad rodas nepieciešamība pēc kāda lielāka pirkuma, kura iegādei jums nepietiek naudas, bet cenai ir izšķiroša nozīme, lieliska opcija ir patēriņa kredīts.

“Es vēlos mainīt pakalpojumu sniedzēju – vai jūs varat piedāvāt man kaut ko izdevīgāku?”

Piedraudēšana mainīt savu pakalpojumu sniedzēju, piemēram, interneta vai televīzijas pakalpojumu sniedzēju nav no tām kaulēšanās taktikām, kas būtu jāpiekopj regulāri, tomēr reizi pa reizei tā var radīt milzīgus naudas ietaupījumus. Šī taktika ir ieteicama tādās situācijās kā, piemēram, dzīvesvietas maiņa vai pērnā gada izdevumu pārskatīšana. Šādas un līdzīgas situācijas ir īstais laiks, lai saviem pakalpojumu sniedzējiem vaicātu tādus jautājumus. Ņemot vērā to, ka mūsdienās ikviens klients ir zelta vērtē, vairākums uzņēmumu šādās situācijās piedāvā savam pakalpojumam izdevīgākus nosacījumus vai samazina tā cenu, lai tikai klients nemainītu pakalpojumu sniedzēju.

Vai varēšu maksāt mazāk, ja maksāšu skaidrā naudā?”

Mūsdienu elektrisko norēķinu laikmetā, kad norēķinu starpnieki patur sev daļu no summas, kas no pircēja konta tiek pārskaitīta uz pārdevēja kontu, pārdevēji ļoti bieži dod priekšroku darījumiem ar skaidru naudu, lai rezultātā maksimāli daudz naudas paturētu sev, nevis dalītos ar starpniekiem. Ja cenas starpība, ko pieprasa pircējs, ir mazāka par to summu, kas parasti tiek samaksāta starpniekam, šai taktikai vajadzētu nostrādāt.

Ko jūs teiktu par bartera darījumu?”

Ja jums piemīt kāds talants, īpašas zināšanas vai prasmes, jūs varat mēģināt par produktu atlīdzināt ar savu pakalpojumu, nevis maksāt naudu. Šāds darījums, kā zināms, tiek saukts par barteri. Ja jums ir, piemēram, grāmatvedības zināšanas un prasmes, varat sniegt grāmatvedības pakalpojumus, piemēram, sava mājokļa īpašniekam, lai saņemtu atlaidi īres maksai. Lieki piebilst, ka bartera darījumos abas puses ir ieguvējas, neskatoties uz to, ka nauda netiek maksāta nevienā gadījumā.

Vai man nekāda atlaide nepienākas?”

Nav noslēpums, ka liela daļa uzņēmumu un tirdzniecības vietu pensionāriem un studentiem piešķir atlaides, kas ne vienmēr tiek publiski reklamētas. Ja jūs esat pensionāri vai studenti, bet jūs nejautājat par šādu atlaižu esamību, jūs to tā arī nekad neiegūsit. Vairākums šāda veida atlaižu ir mērāmas robežās no 10 līdz 15 procentiem, kas var ievērojami samazināt konkrētajā produktā iztērēto naudas summu. Tāpat ir produkti, par kuru iegādi arī ģimenēm, draugiem vai grupām pienākas līdzīga apmēra atlaides. Ja jūsu grupas skaits neatbilst nosacījumos noteiktajam, tāpat painteresējieties par iespēju iegūt atlaidi, jo nereti darbinieki ir tik saprotoši un pretimnākoši, ka piekāpjas un piešķir kaut kādu atlaidi. Esiet laipni un pieklājīgi, un jūsu centība atmaksāsies.

Kad gaidāmas atlaides un sezonas izpārdošana?”

Vairākums tirdzniecības vietu, it īpaši apģērbu veikali, ik sezonu piešķir savai produkcijai atlaides vai rīko sezonas izpārdošanas, tādējādi atbrīvojoties no neaktuālā piedāvājuma un atbrīvojot vietu sezonas precēm, kā arī veicinot savus ienākumus. Lai nepalaistu garām izdevību iegādāties jau sen kārotās preces par zemākām cenām, noskaidrojiet, kad gaidāmas atlaides un sezonas izpārdošana. Atcerieties šo laiku piefiksēt, lai atgrieztos tirdzniecības vietā vai iepirktos interneta veikalā tieši akciju laikā, tādējādi ietaupot ievērojamas naudas summas. Gadās, ka, saņemot šādus jautājumus, pārdevēji piedāvā pircējiem atlaides vai izpārdošanas cenu uzreiz, tādēļ nebaidieties un jautājiet – tās ir jūsu tiesības. Ja jūs baidāties, ka jūsu kārotā prece līdz atlaižu vai izpārdošanas laikam varētu būt jau izpirkta, to iegādāties jau tūlīt jums var palīdzēt naudas aizdevumi.

Izsaki savu viedokli