Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ķīnā bāzētais tālruņu ražotājs Oppo ir prezentējis jaunu ierīci – N1. Protams, parasti šīs valsts tālruņu ražotajiem liela uzmanība netiek pievērsta (ja neskaita Huawei), taču Oppo izstrādātās ierīces nereti izceļas ar savdabīgiem risinājumiem un inovācijām.

N1 ir saņēmis augstvērtīgu 5,9 collu IPS displeju, kas nodrošina FullHD izšķirtspēju un 377 ppi blīvumu. Tāpat skārienekrāns ir ļoti jutīgs un tas uztvers gan cimdos veiktās darbības, gan pildspalvu pieskārienus, līdzīgi kā tas ir ar Sony flagmani  Xperia Z1.

oppo n1

Displeja apakšā ir novietotas trīs kapacitatīvas pogas, savukārt pats tālrunis ir ietērpts plastmasas korpusā, kas pieejams divās krāsās – melnā un baltā.

Interesantākā daļa šajā ierīcē gan laikam ir kamera, kas kopā ar divām LED zibspuldzēm spēj pagriezties pat par 206 grādiem, ļaujot to izmantot arī videočatiem. Cik izturīgs ir šāds risinājums? Oppo apgalvo, ka ļoti. Rotējošais kameras modulis spēj izturēt pat 100 tūkstošus kustību, citiem vārdiem sakot tas spēs paciest 40 rotācijas dienā, septiņus gadus no vietas.

oppo n1 2

Turklāt, korpusa aizmugure ir skārienjutīga. Tas nodrošina funkcijas O-Touch eksistenci, kas ļauj ar dažādām kustībām pārslēgt dziesmu, pārlūkot internetu vai iestatīt citu funkciju.

Pati kamera spēj uzņemt 13 MP izšķirtspējas attēlus un ir apgādāta ar CMOS tipa sensoru. Tā izstrādē ir piedalījušies arī Fujitsu speciālisti. Turklāt ir nepieciešamas vien 0,6 sekundes no brīža, kad kamera ir gatava darbam līdz pirmajam uzņemtajam attēlam.

N1 (izmēri – 170,7×82,6×9 mm) ir tikai nedaudz biezāks par Galaxy Note 3 (8,3 mm), savukārt tā svars ir 213 grami. Par ātrdarbību atbild četru kodolu 1,7 GHz Snapdragon 600 procesors un 2 GB operatīvā atmiņa. Iebūvētās atmiņas apjoms ir attiecīgi 16 GB vai 32 GB, diemžēl izstrādājums nav apgādāts ar microSD karšu slotu.

Tiesa gan, šāds Ķīnas tirgum neierasti augstas kvalitātes tālrunis ir saņēmis arī augstu cenu – 571 ASV dolāri. Jau oktobrī N1 būs nopērkams Ķīnas tirgū, savukārt par tālruņa pieejamību citās valstīs pagaidām tiek klusēts.

oppo n1

Saistītās tēmas: ķīnaviedtālruņi

Izsaki savu viedokli