Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pateicoties straujam iedzīvotāju skaita pieaugumam un ekonomiskajai izaugsmei, Ķīna interneta lietotāju skaitā varētu pārspēt pat bagātās un attīstītās Amerikas Savienotās Valstis. Ķīna jau izsenis ir uzskatāma par valsti ar daudzsološu nākotni un lielām izaugsmes iespējām. Interneta izplatība ir viens no rādītājiem, kas raksturo valsts kopējo attīstības līmeni un vismaz šājā rādītājā
Ķīna jau pavisam drīz varētu pārspēt pasaules bagātāko lielvalsti ASV. Saskaņā ar “Pew Internet” nesenā pētījuma rezultātiem, ASV pašlaik ir aptuveni 165 miljoni aktīvo interneta lietotāju, no kuriem 25 miljoni ir jaunieši vecumā no 12 līdz 17 gadiem. Vadoties pēc līdz šim novērotā interneta lietotāju skaita pieauguma, Ķīnā tīmekļa patērētāju skaits varētu būt lielāks nekā ASV jau 2009. gadā. Šobrīd Ķīnā ir 137 miljoni tīmekļa lietotāju, un tas ir par 18 procentiem vairāk nekā reģistrēts pērn.

137 miljoni interneta lietotāju jau tagad varētu sķist pat ļoti labs rādītājs, tomēr zinot to, ka Ķīnā šobrīd dzīvo vairāk nekā 1,3 miljardi iedzīvotāju, izriet, ka globālo tīmekli lieto tikai desmitā daļa populācijas, kas nebūt nav labs rādītājs. Internetu šajā austrumu zemē izmanto galvenokārt tikai jaunieši, kas dzīvo lielākajās pilsētās. Tikai 17 procenti no interneta lietotājiem dzīvo lauku apvidos un tikai 0,4 procenti no tiem ir zemnieki un fermeri, kas skaitliski sastāda lielu daļu no Ķīnas populācijas.

Vislabāk situāciju laukos raksturot kāda ķīniešu zemnieka vārdiem – “Priekš mums, zemniekiem, dators ne ar ko neatšķiras no lidmašīnu bāzes kuģa, jo kā vienam tā otram nav ne mazākās nozīmes mūsu dzīvē.”

Izsaki savu viedokli