Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Keating Supercars ir izstrādājis jaunu auto, kas ne tikai izskatās gana nopietni, bet arī ir saņēmis nopietnu uzdevumu – pasaules ātruma rekorda gāšana (automašīnām, kas tiek ražotas masveidā).

Bolt, kaut arī izmēros ir ļoti līdzīgs McLaren P1, saņēmis krietni lielāku dzinēju – 7 litru V8 spēkstaciju. Minētais tilpums ļauj inženieriem paspēlēties ar motora resursu. Rezultātā auto būs pieejams dažādās modifikācijās. Pieticīgākiem pircējiem tiks piedāvāta 640 zirgspēku versija, savukārt rekordiem tiks paredzēta īpaši ātra modifikācija, kuras jauda varētu sasniegt pat 2500 zirgspēkus. Tam visam pa vidu kā labs kompromiss atrodas 800 Zs versija, kas nepilnus 100 km/h lielu ātrumu spējot sasniegt 2,0 sekundēs.

Protams, jaudīgs dzinējs nav vienīgā ekstra, kas nepieciešama šāda statusa spēkratam. Bolt saņēmis īpaši lielus, ventilējamus bremžu diskus, tā korpuss izgatavots no viegliem materiāliem (oglekļa šķiedra, kevlārs, alumīnijs), savukārt spēkrata apakša izveidota tā, lai samazinātu gaisa pretestību.

keating-bolt-sports-car-31

Tiesa gan, pagaidām Keating Supercars ir vien neliels uzņēmums, kas nodarbina niecīgu skaitu darbinieku. Taču šis nav kompānijas pirmais mēģinājums spēkratu lauciņā. Pirmais modelis tika izgatavots jau 2006. gadā un kopš tā laika uzņēmuma vēsturi sastāda trīs modeļi – SKR, TKR un ZKR.

Kompānijas ambīcijas attiecībā uz Bolt reālistiskākas padara jau iepriekš izveidotais TKR modelis, kas tika apgādāts ar 1750 zirgspēku dzinēju. Rezultātā auto spēja sasniegt 416 km/h lielu ātrumu (nav oficiāli apstiprināts). Savukārt pašlaik kompānijas piedāvājumā esošais TKR spēj nodrošināt 2000 Zs jaudu, sasniedzot 100 km/h vien 2 sekundēs. Tā cena ir 330 tūkstoši britu mārciņu.

Ar ko tad Bolt modelis ir tik īpašs? Protams, jaudīgi spēkrati, kuru izstrādē piedalījušies pāris entuziasti nav nekas jauns. Tiesa gan, Keating Supercars speciālisti ir izvirzījuši sev augstu mērķi – uzstādīt jaunu ātruma rekordu ar auto, kas tiek ražots masveidā.

keating-bolt-sports-car-3

Oktobrī Bolt centīsies uzstādīt jaunu ātruma rekordu. Pašlaik minētais statuss pieder Bugatti Veyron Super Sport World Record Edition,  kas spēja sasniegt 431 km/h. Taču, ja Keating Supercars izveidotajā brošūrā ir atspoguļota ticama informācija, tad īpašajai Bolt versijai būtu jāspēj sasniegt pat 540 km/h liels ātrums.

Tiesa gan, šāda auto cena pavisam noteikti nav nosaucama par zemu. Kaut arī sagaidāmie 750 tūkstoši britu mārciņu ir mazāk nekā Bugatti prasītie 2 miljoni mārciņu par viņu izstrādāto rekordistu. Jāatgādina, ka Keating izstrādātais spēkrats vēl nav uzstādījis minēto rekordu, turklāt precīza cena no ražotāja tā arī nav sagaidīta.

keating-bolt-sports-car-5

Tam, protams, ir labs iemesls. Bolt vel ir tikai prototipa stadijā. Daudzas publiskotās detaļas ir iespaidīgas, taču tās nav oficiāli apstiprinātas. Piemēram, vieglākā Bolt versija svērs nieka 990 kilogramus, vēsta publiskotā informācija, taču paši Keating inženieri min reālistiskāku skaitli – 1,2 tonnas.

Tāpat Lielbritānijā bāzētais uzņēmums paredzējis, ka Bolt saņems sešu pakāpju pārnesumkārbu, kas dzinēju savienos ar aizmugurējiem riteņiem.

keating-bolt-sports-car-6

Interesanti gan, ka, neraugoties uz mazajām ražošanas jaudām, uzņēmums spēj apgādāt savus produktus ar tādām ekstrām kā stūres pastiprinātājs, gaisa kondicionēšanas sistēma un pat ABS.

To, vai kompānijas jaunākajam lolojumam – The Bolt – izdosies uzstādīt jaunu rekordu, uzzināsim vien oktobrī. Līdz tam gan jāuzteic Keating Supercars centieni izaicināt un pārspēt pasaules auto industrijas grandus.

keating-bolt-sports-car-37

Saistītās tēmas: auto

Izsaki savu viedokli