Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Saskaņā ar Bite Latvija veikto analīzi 49% jeb gandrīz katrs otrais Bite mobilā interneta lietotājs to pastāvīgi izmanto konkrētā vietā – mājās vai darbā, tātad kā alternatīvu fiksētajai interneta līnijai jeb t.s. kabelim. Šī tendence īpaši pastiprinājusies kopš noslēgusies Bites mobilā tīkla modernizācija, kas palielinājusi mobilā interneta vidējo ātrumu līdz 6 Mb/s, kas ir viens no ātrākajiem Eiropā un pietiekams pastāvīgai interneta lietošanai.

„Veicot tīkla modernizāciju, ļoti rūpīgi analizējam kur un ar kādiem ātrumiem mūsu klienti lieto mobilo internetu. Lai arī pēc būtības mobilā interneta galvenā priekšrocība ir iespēja izmantot to kustībā, pēc bāzes staciju lietojuma konstatējām, ka liela daļa klientu to izmanto tikai uz vietas – tātad mājās vai darbā. Ņemot vērā mobilā interneta konkurētspējīgo ātrumu, domāju, ka šī tendence tikai pastiprināsies un arvien biežāk cilvēki vadu vietā izvēlēsies mobilitāti arī mājās,” komentē Kristīne Britāne, Bites Latvija marketinga vadītāja.

Bieži mobilo internetu datorā izvēlas cilvēki, kam ir ļoti dinamisks dzīves veids un ir nepieciešams piekļūt internetam, atrodoties ārpus mājām, tomēr kā liecina Bites bāzes staciju izmantošanas dati, arvien vairāk cilvēkiem mobilais internets ir kļuvis par vienīgo interneta pieslēgumu mājās vai darbā. To var skaidrot gan ar mobilā interneta konkurētspējīgo ātrumu, gan arī arvien pieejamākiem tarifiem.

Līdz ar sekmīgu visu bāzes staciju modernizāciju telekomunikāciju operatora Bite Latvija tīklā ir pieejams ātrākais mobilais internets valstī, kas Latviju ierindo starp top piecām Eiropas valstīm ar ātrāko mobilo internetu. Kopš septembra Bite Latvijā piedāvā arī jaunākās paaudzes mobilā interneta modemu – Vodafone Mobile Connect (VMC), kura maksimālā kapacitāte ir 21 Mb/s. Jauno modemu var saņemt uz 5 dienu bezmaksas testu jebkurā Bites salonā un pārbaudīt praksē, kā arī līdz 16. janvārim slēdzot līgumu pirmos trīs mēnešus mobilo internetu lietot bez maksas.

Bite mobilais internets 3G zonā ir pieejams ar vidējo ātrumu 6 Mb/s (maksimālais lejupielādes ātrums 15 Mb/s), kas ir piemērots ātrums straumēšanai, interneta pārlūkošanai un datorspēlēm. Tas nozīmē, ka, piemēram, dziesmu mp3 formātā tagad var lejupielādēt vienas sekundes laikā, bet YouTube video var noskatīties bez pārtraukumiem. Salīdzinājumam vēl pirms gada Latvijā vidējais pieejamais mobilā interneta ātrums bija 1 līdz 3 Mb/s.

Bites mobilā interneta ātrumu un pieejamību Rīgā apliecina arī neatkarīgs pētījums, ko veicis blogeris Kristaps Skutelis, testējot 3 mobilo operatoru mobilā interneta modemus: http://krizdabz.lv/telekomunikacijas/labakais-mobilais-internets/

Izsaki savu viedokli