Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Persijas līča valstīs, pateicoties bagātajiem naftas resursiem, koncentrējās lieli naudas daudzumi, tādēļ tās meklē aizvien jaunus veidus un nozares, kur uzkrāto naudu investēt. Viena no nozarēm, kas arābu ieinteresējusi ir auto ražošana – pirms kāda laika Apvienoto Arābu Emirātu galvaspilsētā Abu Dabi bāzējošā investīciju kompānija Aabar par 1,95 miljardiem eiro iegādājās 9,1 procentus Daimler koncerna akciju.

Tagad par naudas ieguldīšanu kādā citā vācu kompānijā – sportiskajā Porsche – domā Kataras emirāts, ko apstiprina kāda ietekmīga šeiha teiktais, ka “mēs izskatām šādu jautājumu”. Procentu izteiksmē runa ir par divciparu skaitli, kas varētu grozīties starp 10 un 15. Jāatzīmē, ka vācu ražotājam lieka nauda šobrīd būtu ļoti nepieciešama, jo tai priekšā ir 3,3 miljardus liels kredīta maksājums, kā arī plāni paaugstināt savu ietekmi VW koncernā vēl par 25 procentiem, sasniedzot 75 %.

Lai veiksmīgi turpinātu attīstību vācu sporta auto ražotājs pagājušajā mēnesī pārfinansēja savu 10 miljardus lielo parādu, un tagad vēlas aizņemties vēl 2,5 miljardus eiro, tādēļ Porsche no arābiem centīsies izspiest tik, cik vien iespējams.

Izsaki savu viedokli