Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

 Komentē Kaspersky Lab galvenais antivīrusu eksperts Aleksandrs Gostevs:

«Parasti kaitīgajai programmatūrai nosaukumu dod antivīrusu eksperts, kurš ir to atklājis un izanalizējis. Tādējādi nosaukumā var būt ietvertas koda struktūrā novērotās raksturīgās burtkopas. Ja kaitīgās programmatūras autors ir speciāli norādījis tās nosaukumu, eksperti to parasti neņem vērā.

Citādi tas ir noticis ar Gauss – sarežģītu kaitīgo programmatūru, kas nesen tika atklāta Tuvajos Austrumos. Vienam no trojieša moduļiem autori bija devuši nosaukumus Gauss. Tā kā tas ir kaitīgās programmatūras vissvarīgākais elements, jo tajā īstenotas ar bankas datu zādzību saistītās iespējas, mēs šā komponenta vārdā nosaucām visu kaitīgo kompleksu.

Interesanti, ka šīs kaitīgās programmatūras moduļiem ir savi iekšējie nosaukumi, kas acīmredzami apliecina cieņu slaveniem matemātiķiem un filozofiem, piemēram, Kurtam Gēdelim, Johanam Kārlim Frīdriham Gausam un Žozefam Luijam Lagranžam. Kāpēc autori tos nosaukuši tieši šādi? Tas skaidri nav zināms. Iespējams, ka tādā veidā viņi ir gribējuši parādīt savas erudīcijas un intelektuālās attīstības augsto līmeni.»

Saistītās tēmas: kaspersky lab

Izsaki savu viedokli