Aktuāls

Kaspersky Lab iepazīstina ar bezmaksas mobilo lietotni Kaspersky QR Scanner, kas ļauj nolasīt QR kodu informāciju un brīdināt lietotājus par tajos ietvertām potenciāli bīstamām saitēm. Lietotne ir saderīga ar platformām Android un iOS.

Uzbrucēji nepārtraukti izdomā dažādas viltības, lai ievilinātu lietotājus kaitīgās vietnēs. Samērā jauns paņēmiens ir pikšķerēšanas vai kaitīgas saites noformēšana QR koda veidā. Pieredzējis lietotājs var pazīt aizdomīgu vietrādi URL teksta formā, taču noteikt QR koda īstumu ar neapbruņotu aci nav iespējams. Situāciju pasliktina tas, ka kibernoziedznieki ne vien nomaina kodu attēlus internetā, bet arī fiziski aizlīmē ar viltojumiem īstus QR kodus reklāmas plakātos un informatīvos paziņojumos. Tieši tāpēc Kaspersky Lab speciālisti nolēma paplašināt savu antivīrusu tehnoloģiju darbību arī attiecībā uz QR kodiem.

Lietotnes Kaspersky QR Scanner darbības algoritmu var raksturot formā «skenēšana–pārbaude–pāreja». Tiklīdz tīmekļkameras redzamības zonā nonāk QR koda kvadrāts, lietotne nolasa un pārbauda kodēto informāciju. Ja saite ved uz pikšķerēšanas vai kaitīgu vietni, ierīces ekrānā parādās brīdinājums. Līdztekus tīmekļa vietņu adresēm skeneris uztver QR kodos šifrētos attēlus un kontaktinformāciju, kā arī ļauj ātri pieņemt Wi-Fi iestatījumus un pievienot ierīci bezvadu tīklam*.

f91e0bae2439cae0108462242132c4a0

Kaspersky QR Scanner saskarne

«Aizsardzība ir vajadzīga pilnīgi visiem sakaru kanāliem, pa kuriem uzbrucēji var pārsūtīt uz ierīci ļaunprātīgu informāciju. Šodien viņi slēpj saites QR kodos, tāpēc ir vajadzīgs drošs skeneris. Ja rīt viņi iemācīsies pārsūtīt saites pa radio vai pievienos tālrunim perfokaršu lasītāju, vajadzēs filtrēt arī tos. Galvenais, ka Kaspersky Lab tehnoloģijas ļauj atklāt briesmas un efektīvi aizsargāt lietotāju,» saka Kaspersky Lab vecākais izstrādājumu pārzinis Aleksejs Čikovs.

Kaspersky QR Scanner papildina Kaspersky Lab lietotājiem domāto mobilo izstrādājumu sēriju, kurā pašlaik ir ietverti, piemēram, risinājumi Safe Browser for iOS un Windows Phone, kā arī Kaspersky Internet Security for Android.

Lietotne ir pieejama Google Play un Аpp Store.

* Tikai platformai Android.

Saistītās tēmas: Drošībakaspersky lab

Izsaki savu viedokli