Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nav noslēpums, ka pēdējā laikā antivīrusu kompānijas, īpaši mazākās, sastopas ar gandrīz nepārvarām grūtībām, apstrādājot arvien augošo kaitīgo programmu plūsmu. Nākotne nesola neko labu, jo katras antivīrusu kompānijas nelielajai pētnieku grupai jāstājas pretī visas pasaules kibernoziedznieku armijai. Lūk skaitļi – labi zināmais Magdeburgas universitātes projekts AV-Test.org pagājušajā gadā saskaitījis aptuveni 5,5 miljonus jaunu kaitīgo programmu paraugu. Tas ir vairāk nekā pārējos iepriekšējos gados kopā! Ir skaidrs, ka situācijas eskalācija jau tuvākajā nākotnē nenovedīs ne pie kā laba, ja tiks izmantotas esošās antivīrusu tehnoloģijas. Tāpēc antivīrusu tehnoloģiju ilggadējā līdera Kaspersky Lab speciālisti ir izšķīrušies par radikālu soli – ja jau kaitīgo programmu skaits aug tik strauji, tad identificēt vajag nevis kaitīgās, bet tieši otrādi – derīgās programmas.


Šādai „apgrieztajai” pieejai ir neapstrīdamas priekšrocības – atkrīt bezgalīgā kaitīgā koda analīze, jo datubāzes ar „derīgo” failu signatūrām jau ir sagatavojušas trešās firmas. Piemēram, Bit9, ar kuru Kaspersky Lab pagājuša gada rudenī noslēdza vienošanos par failu informācijas datubāzes izmantošanu (skat. Kaspersky, Bit9, and Whitelisting). Ņemot vērā iepriekšējos Kaspersky Lab sasniegumus, ir pamats cerēt, ka jaunās pieejas realizācija gala lietotāju produktos būs nevainojami augstā līmenī.

Protams, ka visus interesē, kad šis tehnoloģiskais jauninājums, ko var salīdzināt ar pāreju no tvaika uz iekšdedzes dzinējiem, nokļūs mūsu datoros. Izrādās, drīz. Atbilde ar neapbruņotu aci redzama topošā produkta Kaspersky Internet Security 2009 interfeisa paraugos, kas tiek aktīvi apspriesti kompānijas forumos.

Tradicionāli produkti ar kādu gada skaitli nosaukumā tiek izlaisti iepriekšējā gada beigās. Tātad antivīrusu tehnoloģiskais “apvērsums” gaidāms … jau šogad!

Izmantotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli