Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pavasara trakums, šķiet, skāris arī datu drošības eksperti, Kaspersky Lab izpilddirektori Natāliju Kasperski, kas, būdama viena no Microsoft sadarbības partnerēm, apgalvo, ka jaunā operētājsistēma “Windows Vista” esot vēl nedrošāka un vieglāk ievainojama nekā Windows XP. CeBIT 2007 IT izstādē sevi pārstāvēja arī pretvīrusu programmatūras izstrādātāji no Kaspersky Lab. Nepatīkamu pārsteigumu viņu partneriem no Microsoft sagādāja Kaspersky Lab vadītāja Natālija Kasperska, kas, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, lika noprast, ka Windows Vista esot vēl nedrošāka par Windows XP.

“Tas vēl ir jautājums, vai Vista uzlabos vai gluži pretēji – pasliktinās Windows lietotāju drošību” – Natālija Kasperska uzskata, ka problēmas radīšot jaunais lietotāju profilu kontroles modulis (UAC), kas operētājsistēmā “Vista” atsevišķiem datora lietotājiem piešķir atšķirīgas tiesības un iespējas. Šis modulis daudziem lietotājiem varētu likties kaitinošs un daudzi to atslēgs. Natālija ir pārliecināta, ka bez UAC Windows Vista ir vēl ievainojamāka par savu priekšteci Windows XP Service Pack 2.

Microsoft uz šiem Kaspersky Lab komentāriem reaģēja nekavējoties: “Microsoft ir pastāvīgi augošs uzticamu sadarbības partneru loks un Kaspersky Lab ir viens no mūsu labākajiem partneriem. Viņu izteikumi man šķiet mazliet dīvaini,” tā interneta portālam ZDNet, komentējot Natālijas Kasperskas izteikumus, izteicās Arno Edelmans, Microsoft drošības daļas menedžeris.

Microsoft sašutums un kritikas neuzņēmība nav nekāds pārsteigums. Jau gadiem ilgi pasaulē lielākais programmatūras izstrādātājs bija spiests uzklausīt neskaitāmas sūdzības par tā nevērīgo attieksmi pret Windows lietotāju datu drošību un operētājsistēmas ievainojamību. Kopš XP iznākšanas Microsoft ir daudz strādājuši, lai uzlabotu drošību, un savu jauno operētājsistēmu “Windows Vista” Microsoft reklamēja kā visdrošāko pasaulē.

Izsaki savu viedokli