Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Džons Karmaks no ID Software liek augstas cerības uz Quake Live spēles panākumiem – viņaprāt, tā dod iespēju PC platformai krietni izcelties uz šobrīd konsolēm centrētā tirgus fona. “Šis projekts bija jau no sākuma paredzēts kā kaut kas tāds, kas ir iespējams tikai uz datoriem,” atklāja Karmaks.

“Mūsu modernajām AAA tipa spēlēm nu jau ir jābūt vairāk vai mazāk uz konsolēm orientētām, atstājot PC platformu tikai kā tādu piedevu. Savukārt šis projekts ir veidots ar domu, ka tas būs iespējams tikai un vienīgi uz PC.”

Ar to Karmaks domāja, ka Quake Live ciešā draudzība ar interneta pārlūkprogrammām, kas nozīmē, ka viss portāls (forumi, statistika, galu galā – pati spēle) pastāv pats par sevi un tā viss saturs ir atrodams vienuviet. Viņaprāt, kaut kas tāds ir iespējams tikai un vienīgi uz datoriem.

Sīkāk paskaidrojot savu domu, Karmaks atzina, ka datori joprojām ir daudz labāki un ērtāki interneta pārlūkošanai. Quake Live integrēšana interneta pārlūkprogrammā ir kas tāds, kas, apvienojot statistikas, draugu sarakstus, līderu topus, gūs lielu atsaucību tieši no kazuālajiem spēlētājiem. Protams, arī vecie kveikeri noteikti šādas iespējas novērtēs pozitīvi.

“Jau gadiem ilgi es esmu domājis par faktu, ka liela daļa cilvēku vairāk laika pavada mājas lapās un forumos, kas saistīti ar spēlēm, kā pašā spēlē,” turpina Karmaks. “Šādā veidā mēs ceram apvienot abas lietotāju grupas vienā.”

Cerams, ka tas arī izdosies un jau tuvākajā nākotnē tas kļūs par jaunu modes kliedzienu – spēļu izstrādāšana / pārportēšana interneta pārlūkprogrammās.

Bet tie, kas vēl nezina, kas ir Quake un ko tas ēd – ļoti vienkāršā un bezmaksas veidā var iepazīt šeit.

Izsaki savu viedokli