Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pavisam nesen tapa skaidrs, ka 2020. gada Vasaras olimpiskās spēles norisināsies Japānā. Bet kādus brīnumus un jaunievedumus varam sagaidīt no šīs tehnoloģiju lielvalsts? 

Nav šaubu, ka Japānas uzņēmumi ir vieni no vadošajiem tehnoloģiju jomā. Tur tiek veikti ne tikai zinātniski un tehnoloģiski atklājumi, bet arī bāzējas daudzas Latvijā pazīstamas kompānijas – Sony, Sharp, Fujitsu, Panasonic, Pioneer, Honda un citas. Līdz ar to jau tagad ir skaidrs, ka 2020. gada olimpiskās spēles, kuru rīkošanas tiesības ieguva Japāna, būs tehnoloģiski attīstītākās.

Tiesa gan, tehnoloģijas brīnumi būs atrodami, ne tikai dažos organizatoriskos sīkumos, bet arī visiem redzamās un pieejamās lietās.

Vairākas tehnoloģijas, kas būs atrodamas 2020. gada olimpiskajās spēlēs, tika izrādītas pagājušajā nedēļā Japānā notiekošajā CEATEC 2013 izstādē.

Autoražotājs Nissan sola, ka 2020. gada Tokijas ielās parādīsies pirmās masveidā ražotās autonomās vadības mašīnas. Tās nodrošinās transportu gan olimpisko spēļu dalībniekiem, gan apmeklētājiem.

2020-nissan-self-driving-car

Turklāt, ideja nav nesasniedzama, jau minētajā CEATEC 2013 Nissan prezentēja autonomās vadības auto tehnoloģiju un ieguva pozitīvas atsauksmes no pasākuma žūrijas. Šādi auto ļaušot samazināt sastrēgumu un negadījumu skaitu Tokijas ielās, tāpat nodrošinās dalībnieku ierašanos laikā. Papildus tam tikšot izvietotas īpašas olimpisko spēļu organizētājiem un dalībniekiem atvēlētas joslas 607 kilometru garumā.

Savukārt Japānas nacionālā pārraižu kompānija Nippon Hoso Kyokai strādā pie īpaši augstas kvalitātes video pārraidīšanas tehnoloģijas. Rezultātā tikšot izstrādāta 8K Super Hi-Vision tehnoloģija (nodrošinās 16 reižu labāku attēlu kvalitāti nekā 4K sistēmas). Domājams, ka visi olimpisko spēļu notikumi tiks straumēti un pārraidīti šajā 8K sistēmā. Saprotams, ka šāda tehnoloģijas attīstība prasīs arī augstākas kvalitātes displeju izveidi.

Protams, lai varētu izbaudīt sniegto pārraides kvalitāti uz mobilajām ierīcēm, valsts mobilo pakalpojumu sniedzēji jau 2020. gadā grasās nodrošināt Tokiju ar 5G mobilo tīklu. Rezultātā datu pārraides ātrums varēs sasniegt 10 Gbps.

2020-5g-network-for-japan-537x356

Tiesa gan, jau tagad zināms, ka Maglev vilciens, kas spēšot attīstīt pat 500 km/h lielu ātrumu, tiks uzbūvēts vien 2027. gadā un nepapildinās olimpiādes laikā izmantojamo tehnoloģiju klāstu.

Augstas izšķirtspējas pārraides, ātrs internets un spēkrati bez vadītajiem vel nav viss, ko varam sagaidīt no Japānas kompānijām pēc 7 gadiem. Ikviens šīs valsts ražotājs vēlēsies izrādīt savu tehnisko progresu un atrādīt sasniegumus, tādēļ pārsteigumi būs. Domājams, ka starp šiem pārsteigumiem būs daudz robotizētas tehnikas.

1964. gada olimpiskās spēles arī norisinājās Japānas galvaspilsētā Tokijā. Toreiz starp jaunievedumiem bija elektroniskie kalkulatori un elektroniskie pulksteņi. Rezultātā pieļautās laika uzņemšanas kļūdas drastiski samazinājās un to redzēja visa pasaule, jo pirmo reizi tika izmantots satelīts, lai nodrošinātu sporta notikumu pārraidi. Patiesībā, tehnoloģiskie jaunievedumi bija tik daudz, ka spēles tika neoficiāli iesauktas par „zinātnes olimpiādi”.

Visbeidzot jāmin, ka neraugoties uz lielo tehnoloģiju izrādi, kas noritēs 2020. gada olimpiskajās spēles, to plānotais budžets (7,4 miljardi dolāru) būs viens no mazākajiem, kāds atvēlēts spēļu organizēšanai.

Saistītās tēmas: japānatehnoloģijas

Izsaki savu viedokli