Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau ilgāku laiku tiek baumots, ka Apple nākamais viedtālrunis saņems safīra displeju. Uz to norāda gan nopludinātā tālruņa specifikācija, gan kompānijas ciešākā sadarbība ar safīra izstrādātājiem. Taču neatbildēts paliek jautājums par šī displeja izturību un pārākumu pār Gorilla izstrādājumiem.

Jau kādu laiku, līdztekus iPhone 6 maketiem, interneta plašumos klejo kaut kas, ko dēvē par iPhone 6 viedtālruņa priekšējo paneli. Zem tā slēpsies skārienjutīgais displejs, taču pats panelis esot izgatavots no jau pieminētā safīra.

Vairāki tehnoloģiju blogeri, kas tikuši pie šī displeja, nav vilcinājušies un veikuši vairākus testus. Sākot centieniem radīt vienkāršus skrāpējumus ar atslēgām, nazi, beidzot pat ar apstrādi ar smilšpapīru un bultas šāvienu.

Šajos improvizētajos testos ir noskaidrotas vairākas lietas. Pirmkārt, safīra poga, kas atrodama iPhone 5S viedtālruņos, ir veidota no tīrāka safīra, nekā iPhone 6 potenciālais displejs. To apliecina apstrāde ar smilšpapīru. Taču tās nebūt nav sliktas ziņas. Dažādu vielu piemaisījums tīram safīram padara materiālu ne tikai mazliet neizturīgāku pret skrāpējumiem, bet arī nodrošina materiāla elastību, kas ir nepieciešams viedtālrunim.

Otrkārt, safīra displejs ne tikai veiksmīgi tiek galā ar dažādiem vienkāršākiem pārbaudījumiem, piemēram, atslēgu un naža izraisītiem skrāpējumiem, neatklājot ne mazākos bojājumus, bet arī ir salīdzinoši elastīgs, nesaplīstot arī pēc tā locīšanas.

Treškārt, safīra displejs nav neiznīcināms. Safīra displeju vienalga iespējams saskrāpēt ar materiāliem, kas Mosa skalā var lepoties ar augstāku vērtīgu (tīram safīram tā ir 9). Tiesa, vēlreiz jāatgādina, ka Apple plāno izmantot safīra displeju, kura sastāvā ir arī piemaisījumi, rezultātā tā Mosa skalas vērtība ir vēl nedaudz zemāka. Tāpat safīra displejam nāvējoši izrādās triecieni, kas apvieno iespaidīgu spēku uz ļoti mazu laukumu, piemēram, izšautas bultas trieciens. Savukārt trešais pārbaudījums, ko šis displejs neizturēja, bija automašīnas riepas radītais spiediens.

Saistītās tēmas: displejsiphonevideo

Izsaki savu viedokli