Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kāds datoru drošības speciālists no Losandželosas izveidojis plašu botu tīklu, šajā nolūkā inficējot apmēram 250 000 datoru. 26 gadus vecais Džons Kenets Šifers atzinis savu vainu četrās apsūdzībās, tostarp arī krāpšanā un nelikumīgā telefona sarunu pārtveršanā. Par šiem noziegumiem viņam draud naudas sods 1,75 miljonu ASV dolāru apmērā un var nākties gandrīz 60 gadu pavadīt cietumā. Likumsargi noskaidrojuši, ka Šifers kopā ar divām nepilngadīgām personām attāli vadījuši apmēram 250 000 datoru darbību. Jaunie cilvēki svešajos datoros instalējuši Trojas zirgus, tādējādi bez grūtībām uzzinot pārlūkprogrammās saglabātos pieteikšanās vārdus un paroles. Pēc tam datoros tika uzstādītas reklāmas programmas, kuras lietotāju internetā bombardēja ar banneriem; par katras šādas programmas instalēšanu noziedznieki no sava partnera – kompānijas TopConverting – saņēma 20 centu. Šifers atzinies, ka 2005. gadā viņš vienā nedēļā tādā veidā nopelnījis 19 000 dolāru.

Šifers kopā ar līdzzinātājiem jaunus datorus “vervējis”, sūtot surogātpastu AOL interneta peidžera lietotājiem. Šajos sūtījumos bija hipersaites, pēc kuru uzklikšķināšanas datorā tika lejupielādēti Trojas zirgi. Naudu, kas bija nepieciešama kaitīgās programmatūras izvietošanai, trijotne ieguva, uzlaužot PayPal maksāšanas sistēmas kontus. Botu tīkla vadīšanai Šifers izmantoja IRC čatu, kur administrēja divus hakeru vidū populārus kanālus – #bottalk un #rizon.

FIB informācija liecina, ka Šifers bijis pazīstamās hakeru grupas Defonic loceklis; cits šīs grupas dalībnieks savulaik kļuva slavens sakarā Perisas Hiltones mobilā telefona konta uzlaušanu. Defonic roku darbs bija arī pasaulē lielākās privāto datu glabātavas LexisNexis uzlaušana, kad hakeriem izdevās iegūt datus vairāk nekā par 310 000 cilvēku, ieskaitot vairākas slavenības. Tagad vairums bandas locekļu jau sēž cietumā. Šifers cer, ka tiesa ņems vērā viņa pausto nožēlu un mīkstinās sodu. Vēl nesen viņš strādāja Losandželosas interneta pakalpojumu firmā 3G Communications, kur bija atbildīgs par tīklu aizsardzību.

Izmanotie resursi:
antivirus.lv

Izsaki savu viedokli