Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

WebOS operētājsistēma HP ir sagādājusi tikai galvassāpes. HP šo platformu, kopā ar visu Palm, iegādājās par 1.2 miljardiem ASV dolāri, taču nepagāja ne gads, līdz kompānija sāka nožēlot savu pirkumu. Viss sākās ar neveiksmīgo HP TouchPad.

Par spīti savam divu kodolu 1.2 gigahercu procesoram, ierīce bija ļoti lēna un saņēma ievērojamu kritiku, kā rezultātā HP nācās pārtraukt TouchPad ražošanu un pēdējās palikušās ierīces pārdot par sviestmaizes cenu. Kur tad slēpās vaina? Kāds HP darbinieks, kas runāja New York Times, vienu teoriju piedāvā.

Izrādās, ka pašai WebOS operētājsistēmai ir vairākas un ievērojamas nepilnības. WebOS tika izveidota pat nedaudz ātrāk kā gada laikā, tā kā pašsaprotami, ka programmētāji izvēlējās vairākus īsceļus, tā vietā, lai visu izstrādātu kārtīgi. Viens no šiem īsceļiem sāka traucēt jau ātri – API (Aplikāciju programmēšanas interfeis) trūkums. Pirmsākumos WebOS aplikācijas tika veidotas no nulles, un tikai vēlāk tika izlaisti pāris API, kad atvieglotu programmētāju darbu.

Palm vecākais programmatūras direktors Pauls Mercers pieminēja, ka problēma mīt pat vēl dziļāk. WebOS ir būvēts uz WebKit platformas – tās pašās, kuru izmanto Apple Safari un Google Chrome pārlūkprogrammās. Šī esot bijusi viena no galvenajām WebOS kļūdām, jo WebKit neļaujot WebOS aplikācijām darboties tik pat ātri, cik to spēj Android un iOS.

Saistītās tēmas: hpwebos

Izsaki savu viedokli