Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pārsvarā visi nozīmīgākie Latvijas kabeļtelevīziju tīklu operatori kā Lattelecom, Viasat, Baltcom un IZZI saviem klientiem nodrošina programmu paketes ar TV kanālu skaitu, kas mērāms vairākos desmitos.

Līdz ar to būtu tikai pašsaprotami, ja katrs operators nodrošinātu klientiem iespēju kvalitatīvi orientēties televīzijas satura piedāvājumā, proti TV kanālu piedāvātajā programmā, ko arī tie dara. Tā kā watch on demand Latvijā vēl ir attīstības sākumstadijā, TV skatīšanās pēc satura radītāju – televīziju noteiktās kārtības vēl ilgi būs aktuāla. Tātad būs aktuāla arī informācija par TV raidījumu un filmu raidlaikiem jeb TV programma.

Iepriekšējos 3- 4 gados esam tikuši soli tālāk un TV programma nav vairs jāpērk papīra formātā kopā ar kādu no nedēļas nogales avīzēm.

Tagad TV programmas pieejamas lielākajos ziņu portālos un turpat visu jau pieminēto TV kabeļoperatoru mājaslapās, izņemot Baltkom, kas programmu piedāvā tikai filmu kanāliem. Savukārt IZZI nesen izveidojis jaunāko un, jāteic, vienu no atraktīvākajām TV programmām.

No informācijas arhitektūras viedokļa ikviena TV programma sastāv no vairākām šķautnēm jeb kategorijām: TV kanāls, laiks, datums, kanāla tematika, programmas valoda, programmas saturs un citi. Radīt viegli uztveramu un pārskatāmu TV programmu, ievērojot šos aspektus nav vienkāršs uzdevums, lai gan visu Latvijas internetā pieejamo TV programmu satura avots ir viens. Ar TV kanālu programmas apkopošanu un tulkošanu nodarbojas kāda Lietuvas kompānija, no kuras gatavo TV programmu pērk lielākie Latvijas ziņu portāli, kabeļtelevīzijas operatori, un “neatkarīgā” TV progamma manstv.lv

Ziņu portāli pārsvarā aprobežojas ar raidījumu un filmu nosaukumu attēlošanu attiecīgajā datumā un laikā, papildus informācija par raidījuma saturu lielākoties nav pieejama, vai iegūstama ar papildus klikšķi, kas no interneta lietojamības viedokļa nav pārāk ērti. Rūpīgāk TV programmas izveidei pievērsušies lielie kabeļtelevīzijas operatori un manstv.lv, bet jo īpaši – IZZI.

Tieši rūpīgi pārdomāta informācijas pasniegšana un spēja lieliski “iejusties skatītāja uztverē” padara TV programmas uztveršanu ērtu un pārskatāmu kā to pašlaik salīdzinoši veiksmīgi realizējis IZZI.

IZZI izveidotā TV programma tv.izzi.lv reālajā laikā uzskatāmi parāda kurš raidījums pašlaik redzams TV ekrānā, kāds būs nākamais un kādi raidījumi vienlaikus skatāmi citos TV kanālos. Tas būtiski samazina programmas izvēlei nepieciešamo laiku un atvieglo laika plānošanu, lai noskatītos turpmākās TV programmas.

Viena no būtiskajām tv.izzi.lv atšķirībām ir iespēja izveidot savu iecienītāko TV kanālu sarakstu, pievienojot tās favorītiem ar vienu peles klikšķi uz sirsniņas pie kanāla nosaukuma. Ienākot tv.izzi.lv nākamreiz no tā paša datora, favorītkanālu saraksts būs saglabājies, pateicoties datorā ieslēgtam cookies atbalstam.

Tieši tikpat vienkārši var atlasīt vēlamo laika diapazonu, programmu tematiku un valodu. Attēlojamo laika diapazonu – stundu skaitu datora ekrānā turklāt var iestādīt atsevišķi no 3 līdz 12 stundām ar iespēju to visu saglabāt, izveidojot atsevišķu, unikālu saiti. Savukārt paplašinātu informāciju par jebkura raidījuma saturu var iegūt bez papildus peles klikšķa – vienkārši velkot pāri peli parādās lodziņš ar attēliem un raidījuma vai filmas aprakstu. Ērti, vai ne?

No drošiem avotiem zināms, ka pavisam drīz IZZI gatavojas ieviest vēl citus uzlabojumus TV skatītāju ērtībām. Precīzāka informācija pašlaik gan vēl netiek izpausta.

Kamēr Latvijā watch on demand piedāvājums vēl tikai pamazām attīstās un kamēr TV programma paliek svarīgs palīgs TV skatītājiem, mana ērtākā izvēle Nr.1 būs tv.izzi.lv!

Saistītās tēmas: programmatelevīzijatv

Izsaki savu viedokli