Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

AMD jaunās procesoru arhitektūras starts apzināti būs lēnāks nekā varētu gaidīt. Hektors Ruics (Hector Ruiz) – vīrs, kuram ir ticis tas gods vadīt pasaules otro lielāko procesoru ražotāju AMD, intervijā izteicās, ka kompānija negrasās steigties ar K8L procesoru masveida ražošanu: „Mēs negatavojamies dramatiskam K8L startam šogad, jo tā ir vēl pavisam jauna arhitektūra.”

No vienas puses viņus var saprast, jo šī arhitektūra ir kā sava veida glābšanas riņķis – tas var paglābt kompāniju no vēl grūtākiem laikiem un izlīdzināt Intel pārsvaru, taču, ja šī arhitektūra nebūs izdevusies un tā cietīs no ražošanā pieļautām kļūdām, var nākties zaudēt visai daudz. Jaunas arhitektūras neizstrādā katru gadu, tāpēc labāk jau piestrādāt kārtīgi pie produkta, kuru grasies lietot vēl turpmākos pāris gadus.

Taču, paskatoties no otras puses, AMD jau tā ļoti ilgi ir aizsēdējies aizmugurē Intel, piedāvātās veiktspējas ziņā. Ruics salīdzināja K8L iznākšanu ar K8 debiju, kas arī bija lēna, taču ļāva AMD iegūt to pozīciju tirgū, kuru tas šobrīd var izbaudīt. Kā papildus iemesls šādas taktikas izvēlei bija iespēja pamatīgāk noslēgt līgumus ar datoru ražotājiem par K8L arhitektūras procesoru izmantošanu.

Izsaki savu viedokli