Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Savulaik populārs un iecienīts sporta veids Latvijā bija standarta automobiļu rallijs jeb minirallijs –  līdz pat laikam, kad tā vietā stājās patreizējais rallijsprints ar jaudīgākām mašīnām, garākiem ātrumposmiem, sarežģītākām tehniskām prasībām, un, kas nav mazsvarīgi, arī lielākām izmaksām gan dalībniekiem, gan organizatoriem.

Tomēr, ja braukt gribas, bet startiem rallijsprintā, kur nu vēl „lielajā” rallijā  pagaidām nepietiek meistarības un līdzekļu,  pavisam drīz jebkuram interesentam  tiks dota iespēja izjust rallija sacensību garšu. LAF Standarta automobiļu komisija jau ir nonākusi finišā taisnē jauna sacensību formāta veidošanā, un patlaban noslēdzas darbs pie kausa izcīņas nolikuma un sacensību kalendāra projekta.

Galvenā jauno sacensību ideja – rallija principa sacensības ar ceļu satiksmei atbilstošām standarta automašīnām.

2012-06-11_rss_muusa

Tiek plānots, ka kausa izcīņa notiks četrās ieskaites grupās: standarta automašīnas ar vientilta piedziņu līdz 1600 cm3, standarta automašīnas ar vientilta piedziņu virs1600 cm3, pilnpiedziņas standarta automašīnas, jaunieši (16-18 gadi, standarta automašīnas ar vientilta piedziņu līdz 1600 cm3).
Būtiski, ka jauno sacensību organizēšanu uzņemsies jau pieredzējuši standartauto sacensību organizatori un kausa izcīņa norisināsies 6 posmos visā Latvijā.

Šajās sacensībās varēs lietot tikai ikdienas ceļu satiksmē atļautas rūpnieciski ražotas riepas –  startēt ar autosportam paredzētām riepām un OPEN klases automašīnām netiks atļauts.

Visas sacensības distances kopējais maksimālais garums  būs 150 km, no tiem ātrumposmos līdz 15 km un neierobežotu skaitu režīmsacensību.

Patlaban dalās domas par to, kā tad šo seriālu nosaukt.  Tāpēc Standarta automobiļu komisija lūdz palīgā potenciālos braucējus, skatītājus un atbalstītājus, izsludinot konkursu par labāko un piemērotāko nosaukumu jaunajām sacensībām.

Nosaukuma varianti tiek gaidīti līdz 5.februārim, idejas sūtot uz e-pastu dace@4rati.lv vai izsakot savus priekšlikumus www.4rati.lv forumā. Uzvarētājs tiks pie Standarta automobiļu komisijas speciālbalvas – apmaksātas dalības vienā no šo sacensību posmiem. Kurā – to varēs izvēlēties pats labākā nosaukuma autors.

Ņemot vērā pozitīvo kaimiņvalsts Igaunijas pieredzi, kur šāda veida sacensībās startē līdz pat 100 dalībniekiem, kā arī savulaik Latvijā notikušo standarta automobiļu ralliju popularitāti, jācer, ka jaunās sacensības tiks atzinīgi novērtētas arī pie mums un varēs lepoties ar kuplu dalībnieku skaitu!

Saistītās tēmas: automašīnasjaunumsrallijs

Izsaki savu viedokli