Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Aerocool, kuras nosaukums perfekti vēsta par tās darbības sfēru, ir laidusi tirgū jaunu produktu – videokartes dzesēšanas sistēmu, kur radiators ir novietots perpendikulāri videokartei. Ideja par siltuma novadošu cauruļu izmantošanu videokaršu (kā arī citu čipu) dzēšanā nav nekas jauns, taču šīs metodes pielietojums mēdz atšķirties. Piemēram dzesēšanas sistēmu ražotāji tās izmanto, lai savienotu kodolu un no videokartes atdalītu paralēli novietotu radiatoru, tādējādi efektīvāk novadot siltumu prom no kodola.

Kā daudzi procesoru dzesētāji, Aerocool produkts zem nosaukuma VM-103 novada siltumu no videočipa uz radiatoru, izmantojot siltuma caurules, kuru diametrs ir 6mm un garums 250mm. Radiators sastāv no 32 ribām, gabarīti ir 140 x 110 x 20 mm. Uz radiatora ir uzmontēts 120 mm ventilators.

Dzesēšanas sistēmu var novietot divās pozīcijās. Pirmajā variantā radiators ir pavērsts uz augšu, kuru appūš procesora ventilators. Tādā situācijā tiks veiksmīgi nodzesētas GeForce 6. sērijas un Radeon 9. sērijas videokartes. Jaudīgākām videokartēm nāksies izmantot 120mm ventilatoru. Šāds risinājums patiks tiem lietotājiem, kam datorkorpusa sānos ir atveres gaisa cirkulācijai.

Otrs veids, kā uzstādīt videokarti, ir uz leju tieši pretī paplašinājuma slotiem. Tādā gadījumā jārēķinās ar to, ka no attālums no videokartes pamatnes līdz korpusa pamatam ir jābūt vismaz 15 cm.

Eiropā Aerociil VM-103 parādīsies martā un tā cena būs 30 eiro. Manuprāt cena ir atbilstoša, jo radiatora konstrukcija ļauj brīvi eksperimentēt, meklējot labāko rezultātu. Visdrīzākais, ka arī pārējie dzesēšanas sistēmu ražotāji sāks ražot tādas konstrukcijas radiatorus, līdz ar to lietotājs varēs atrast sev piemērotāko.

Izsaki savu viedokli